Високі ціни на продукти та ліки, низькі зарплати й пенсії - найважливіші проблеми для жителів 79-го округу

опубліковано 2 лип. 2015 р., 01:27 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 2 лип. 2015 р., 01:27 ]
Високі ціни на продукти та ліки, низькі зарплати й пенсії - найважливіші проблеми для жителів 79-го округу

У червні соціологічна компанія «Соціс» провела дослідження соціально-політичної ситуації в Запорізькій області. Опитування проводилося на території Оріхівського, Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Василівського районів, а також міста Енергодара.


Найбільш актуальними проблемами жителі цих районів вважають високі ціни на продукти та ліки -61,1%, низькі зарплати й пенсії - 40,6%, високий рівень безробіття - 30,8%, стан доріг - 24,5%.

Результати соцопитування показали, що у майбутніх місцевих виборах точно візьмуть участь 16,9% опитаних, 47,1% - швидше, так. Не планують брати участь у виборах 23% респондентів.

Якби місцеві вибори проводилися найближчим часом, партію «Солідарність» Блок Петра Порошенка » готові підтримати 19,6%, об'єднання «Самопоміч» - 4,6%, Радикальну партію Олега Ляшка - 4,4%, «Опозиційний блок» - 4,0%.

Перш за все, опитані готові голосувати за партію з сильним лідером (38,3%), з відомими людьми у списку (29,3%), а також - за ту політичну силу, яка буде відстоювати їхні інтереси (28,7%).

Відносно виборів депутатів до Верховної Ради України погляди виборців залишилися незмінними. Якби вибори до українського парламенту відбулися найближчої неділі, перемогу здобув би чинний народний депутат Володимир Бандуров. За інших кандидатів готові проголосувати менше 5% виборців. Серед тих, хто прийде на вибори і вже визначився з вибором свого кандидата, за Володимира Бандурова готові проголосувати 66,9% опитаних.

Також виборці округу готові проголосувати на місцевих виборах і за партію, і за кандидата, яких підтримає Володимир Бандуров.

На міжнародному рівні, на думку 38,7% респондентів, Україна повинна опиратися на свої власні сили і розвиватися незалежно ні від кого, вступ до Євросоюзу підтримують 26,5%.

50% опитаних хочуть бачити соціально-політичну систему України такою, якою вона була до початку конфлікту на сході країни. Понад 21% вважають, що повинна відбутися децентралізація з максимальною передачею економічних і бюджетних повноважень в регіони. 19,6% підтримують велику централізацію влади.

Довідково.

Центр «Соціс» - провідна в Україні соціологічна компанія, яка займається соціально-політичними та маркетинговими дослідженнями. Основним напрямком діяльності Центру є дослідження різних соціальних проблем, вивчення громадської думки, проведення маркетингових досліджень, а також участь у міжнародних наукових проектах і програмах соціологічної спрямованості. Компанія «Социс» веде свою історію з 1988 року. Сьогоднішній Центр «Соціс» має все необхідне для проведення різного роду досліджень - від розробки програми дослідження до підготовки звіту.