Відродження нашої малої батьківщини триває

опубліковано 20 лип. 2015 р., 03:08 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 20 лип. 2015 р., 03:08 ]

Відродження нашої малої батьківщини триває


Протягом останніх трьох років у багатьох населених пунктах 79-го округу з'явилися нові або були відреставровані вже існуючі об'єкти, на які не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів. Всі кошти, на які прокладався водопровід або проводилося освітлення сільських вулиць, будувалися дитячі та спортивні майданчики, ремонтувалися лікарні, школи, пам'ятники, православні храми, дитсадки та бібліотеки, - це результат узгодженої спільної роботи народного депутата України Володимира Бандурова і місцевих громад Василівського, Кам'янсько-Дніпровського, Великобілозерського, Оріхівського районів та міста Енергодара.


Ще у 2013 році Володимир Бандуров звернувся до земляків з пропозицією взяти у власні руки вирішення першочергових проблем у своїх містах та селах. Самостійно закупити матеріали і обладнання та провести будівельні або ремонтні роботи, на які не виділяються гроші ні з державного, ні з місцевих бюджетів. Але оскільки зібрати необхідну, часто досить значну суму для сільських громад непросто, депутат ініціював проведення конкурсу грантів «Поспішайте творити добро».

Переможці конкурсу отримують грант від благодійного фонду «Під покровом Богородиці», почесним президентом якого є Володимир Бандуров. Приблизно половину необхідних коштів збирають самі жителі, решту - виділяє фонд. В рамках цього конкурсу за три роки вдалося втілити в життя понад 30 проектів на території Василівського, Великобілозерського, Кам'янсько-Дніпровського, Оріхівського районів та міста Енергодара.

У січні 2015 року стартував третій етап конкурсу. Протягом півріччя ініціативні групи на місцях радилися з громадськістю, що саме необхідно зробити для громади у першу чергу, розробляли проекти і подавали заявки на участь у конкурсі. Взяти участь у конкурсі вирішили 25 територіальних громад - саме стільки проектів було направлено на адресу конкурсної комісії благодійного фонду «Під покровом Богородиці».

Одинадцять проектів представили громади Василівського району, ще сім проектів розробили в Оріхівському, три - у Кам'янсько-Дніпровському районі та по два проекти - у Великобілозерському районі і в місті Енергодарі. Згідно з заявками, вісім проектів відносяться до культурно-соціальної сфери, чотири - до сфери ЖКГ, два проекти стосуються відновлення меморіальних комплексів, а одинадцять - створення спортивно-розважальних об'єктів.

Всі проекти були ретельно вивчені конкурсною комісією благодійного фонду. Члени комісії побували в населених пунктах, де передбачається реалізація проектів, зустрілися з ініціативними групами, які представили на конкурс свої розробки. Багато проектів, на думку членів комісії, мають всі передумови для отримання гранту від благодійного фонду «Під покровом Богородиці».

Жителі села Приморського Василівського району задумали на основі співфінансування з благодійним фондом «Під покровом Богородиці» відкрити у селі дитячий садок. Передбачувана загальна вартість проекту становить 159 993 гривень (внесок громади - 81 617 грн., фонду - 78 376 грн.). У Приморському є можливість переобладнати частину приміщень загальноосвітньої школи №1. Так що після проведення ремонтних робіт тут можна буде відкрити дві дитсадкові групи, розраховані на 50 дітей.

На жаль, досі актуальним для сільських мешканців залишається питання водопостачання. За допомогою конкурсу грантів розраховують прокласти водогін до своїх будинків жителі села Підгірне і встановити водонапірну вежу - жителі села Грозове Василівського району. Розробники проектів передбачили систему енергозбереження, знайшли надійних підрядників і склали кошторис, яким передбачається залучення бюджетних коштів та грошей, зібраних громадою, а у разі перемоги в конкурсі – отримання гранту від благодійного фонду. Попередня вартість двох проектів - 196 281грн. (внесок громад - 107 949 грн., закладена проектом сума від фонду - 88 332грн.).

У селі Гюнівка Великобілозерського району вже є досвід участі в конкурсі «Поспішайте творити добро» - тут було реконструйовано приміщення сільської бібліотеки. Тепер жителі села запланували установку дитячого майданчика для відпочинку та фізичного розвитку своїх дітей на загальну суму 73 888 грн. (внесок громади - 45 990 грн., фонду - 27 898 грн.).

Таку ж благородну мету поставили перед собою жителі села Заповітне Кам'янсько-Дніпровського району. Маленькі жителі села змушені проводити вільний час вдома, так як у селі немає ніяких розваг для малюків. А якщо представлений на конкурс проект з обладнання дитячого майданчика буде реалізовано, то у малят з'являться різноманітні гойдалки-каруселі, гірки й спортивні снаряди. Попередня вартість проекту - 47 500 грн. (внесок громади - 23 750 грн., передбачувана сума від фонду - 23 750 грн.).

Турбота про дітей лягла в основу і проекту, розробленого і поданого на конкурс жителями села Нестерянка Оріхівського району. Місцеву школу побудовано не так давно - у 1984 році, опалюється приміщення власною газовою котельнею, проте взимку учні мерзнуть, температура в класах опускається навіть до 12-14 градусів. Причиною порушення температурного режиму є прогнилі віконні рами, а значить, постійні протяги й холод у приміщенні. Сільська громада вирішила взяти участь у конкурсі грантів і в разі перемоги замінити вікна в школі. Установка вікон обійдеться у 176 482 грн. (внесок громад – 88 241 грн., фонду - 88 241 грн.).

А в Енергодарі батьки 250 малюків, які виховуються в дитячому садку № 10, вирішили обладнати на території закладу спеціальну дитячу площадку. На ній діти зможуть не тільки гратися, але й вивчати правила дорожнього руху, що є дуже важливим для життя у великому місті. В садку працює 14 дошкільних груп різної спрямованості, у тому числі й для дітей з хронічними захворюваннями. Обладнання дитячого майданчика обійдеться в 69 076 грн. (внесок батьків – 35 076 грн., благодійного фонду - 34 000 грн.).

- Життя кожного з нас має відзначатися добрими справами. Гарне насіння, посіяне зараз, дасть гарні плоди у майбутньому, - впевнений Володимир Бандуров. - Я вдячний ініціативним громадянам за те, що зуміли згуртувати людей навколо важливої ​​мети - зробити життя в наших містах і селах кращим та комфортнішим. Своєю працею, своїм небайдужим ставленням учасники конкурсу грантів показують приклад землякам і підростаючому поколінню, як потрібно дбати про свою малу батьківщину. Ми багато чого змогли досягти за три роки спільної роботи. Реалізація подібних проектів дає нам цінний досвід, спираючись на який, розвиваються наші громади. А окрім поліпшення якості життя, такий досвід дає й ще один позитивний результат - зміцнюється згуртованість людей, з'являється впевненість у своїх силах і можливостях. Втілюючи у життя проект «Поспішайте творити добро», ми на ділі демонструємо, що спільними зусиллями здатні вирішити будь-які завдання.