Верховна Рада України спростила оформлення права на нерухомість для сільського населення

опубліковано 16 квіт. 2014 р., 23:26 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 16 квіт. 2014 р., 23:26 ]
Верховна Рада України спростила оформлення права на нерухомість для сільського населення

    
    15 квітня Верховна Рада України ухвалила Закон, яким спрощується державна реєстрація прав власності на об'єкти нерухомості, збудовані до 1992 року. За відповідний законопроект про внесення змін до статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень» проголосували 263 народні депутати.

        Закон передбачає проведення реєстрації майнових прав на підставі виписки сільради. Після набуття чинності Закону для реєстрації і подальшої видачі свідоцтв про право власності на об'єкти, розташовані на територіях сільських рад, проведення технічної інвентаризації вимагатися не буде.

        Документом, який замінює технічний паспорт, у разі його відсутності стане виписка з господарчої книги, яка надається виконавчим органом сільських рад. У випадку якщо такий орган не створений - сільським головою або відповідною архівною установою.

        - Ухвалений Закон, передусім, значно спростить отримання актів щодо права власності для літніх людей, захистить інтереси мешканців сільської місцевості. Закон цей дуже потрібний, і в той же час простий, - відзначає народний депутат Володимир Бандуров. - До 1992 року селянам, щоб провести юридичні процедури зі своїм майном, достатньо було взяти у голови сільської ради довідку, щоб мати можливість продати або подарувати свій будинок. У 1992 році вийшов закон, за яким вимагалося отримувати свідоцтво на право власності. Для багатьох, а особливо для літніх людей, це було і незрозуміло, і невигідно. Треба було замовляти спеціальному підприємству оцінку будинку і платити за це 8-10 тисяч гривень. Зрозуміло, що у наших пенсіонерів таких грошей просто немає. Тепер же вся процедура значно спростилася і не вимагає проведення оцінки житла. Я підтримував цей закон на всіх стадіях його розгляду і проголосував за нього у сесійній залі Верховної Ради.

        Закон стосується реєстрації садибних житлових, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них і поширюється лише на об'єкти нерухомості, будівництво яких закінчилося до 5 серпня 1992 року.

        - Цей закон захищає інтереси виборців, які проживають у сільській місцевості. Люди повинні бачити, що народні депутати, їхні обранці, займаються не лише політикою, але й поліпшенням життя на місцях. Вважаю, що Раді необхідно значно більше часу приділяти розгляду саме таких життєво важливих питань. Так, мною підготовлений законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про нотаріат», який повертає право вільного доступу до нотаріальних послуг жителям сіл і селищ. У разі його прийняття право нотаріально завіряти доручення отримають посадовці сільрад - голови або секретарі. Іншими словами, перелік нотаріальних послуг, які можуть надавати представники місцевої влади, буде розширено. Законопроект пройшов усі процедури, був розглянутий на комітетах, але й дотепер не винесений на голосування в сесійну залу, - підкреслив Володимир Бандуров.