Справедливість і єдність мають стати новими ідеями Партії регіонів

опубліковано 7 квіт. 2014 р., 06:24 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 7 квіт. 2014 р., 06:24 ]

Справедливість і єдність мають стати новими ідеями Партії регіонів


Шановні земляки!

29 березня у Києві відбувся з'їзд Партії регіонів. Я також брав у ньому участь у якості народного депутата України, що представляє ваші інтереси у Верховній Раді.

З'їзд проходив у складний для нашої держави час і повинен був дати чіткі й конкретні відповіді на питання, які хвилюють багатьох. Це і питання структурних змін у партії, і наш внутрішньополітичний та зовнішньополітичний курс. На жаль, очікування від роботи з'їзду не виправдалися.

Розгляд кадрових питань був зумовлений заздалегідь. Партії регіонів конче потрібні структурні зміни в організації керівництва. Я завжди виступав за спільне ухвалення рішень. Ті часи, коли за всю партію приймала рішення лише одна людина, а всі інші сприймали це як належне, залишилися у минулому.

З'їзд ліквідував посади Почесного Лідера, Голови партії та усіх заступників. Відтепер у період між з'їздами керувати партією будуть Політрада і Президія Політради. Вважаю це правильним рішенням, але, в той же час, домагатимуся розширення складу Політради і включення до нього представника від Запорізької області. Про це я говорив на з'їзді, виступаючи з трибуни, і над цим працюватиму й надалі.

Якщо ми говоримо про побудову демократичної партії, до її керівництва повинні входити представники усіх регіонів України, а не однієї її частини. До чого призводить клановість, побачила вся країна. Ми не можемо повторювати помилок минулого. Думки й інтереси інших регіонів, зокрема півдня, центру і заходу України, фактично знівелювали. Склалося враження, що партійне керівництво не зробило висновків з подій, які сталися останнім часом, і продовжує наслідувати ту ж саму систему управління.

Партії регіонів потрібна модернізація, повне перезавантаження керівництва на всіх рівнях. Необхідно провести ревізію на місцях, почути і врахувати думку усіх регіонів.

Як ви знаєте, на з'їзді було обрано кандидата від Партії регіонів на майбутні вибори Президента України. Ним став Михайло Добкін. Зізнаюся, це було непросте рішення. Відбулися дискусія та обговорення. Запорізька делегація наполягала на єдиному кандидатові від партії. За основу критерію вибору ми запропонували взяти політичні рейтинги. Але для того, щоб не розколоти партію, вирішили підтримати кандидатуру Михайла Добкіна. Це було вимушене, але необхідне у цій ситуації рішення.

Якщо ми відмовилися від вождизму, саме ідеологія повинна стати основою партії й принципом залучення нових прибічників. Саме ідея повинна запалити серця людей. Вона мусить бути зрозумілою для виборців, які нас підтримують. На мою думку, це ідея справедливості й єдності. Справедливість для людей, єдність - для країни.

Ідея справедливості проста. Необхідно домогтися побудови такої держави, у якій інтереси людини вартують понад усе, у якій влада працює на людину, а не навпаки. Для цього необхідно усі владні функції й фінансові ресурси максимально наблизити до людей і до місцевості, на якій вони мешкають. Через самоорганізацію громадян домагатися ефективного управління територією, на якій ми з вами живемо, з використанням тих коштів, які ми самі й заробляємо. Саме тому настільки важлива децентралізація влади в країні.

Ідея збереження єдності полягає в тому, щоб кожна людина, що проживає у будь-якій частині України, незалежно від мови, на якій вона розмовляє, відчувала себе громадянином єдиної країни. Таку країну ми можемо побудувати лише у тому випадку, якщо кожен з нас бачитиме її майбутнє однаковим. Тому все, що нас роз'єднує, все, що політики нав'язали нам як неправдиві цілі, повинно бути знехтуваним. Сьогодні люди і на сході, і на заході України єдині в думці, що політики борються за владні кабінети в уряді і адміністрації президента, а не представляють їхні інтереси. Нам потрібна влада тут - на рівні сільрад, мерії й регіонів. Тому ідея децентралізації влади працюватиме на об'єднання усієї України.

Також для збереження єдності важливо визначитися із зовнішньополітичним курсом держави. Внаслідок крайньої поляризації суспільства думки людей виявилися діаметрально протилежними. Заради збереження єдності нам необхідно усвідомлювати, що слабку Україну не хочуть бачити ні на заході, ні на сході. На нас не чекають золоті гори в жодному геополітичному союзі. Тільки зміцнівши як держава, приймаючи будь-яке рішення про зовнішньополітичний вибір країни на основі глибокого аналізу та за результатами всенародного референдуму, ми зможемо зберегти єдність країни і об'єднати людей.

Усі ці питання треба оформляти законодавчо, оголошувати завданнями партії і починати працювати.

З'їзд, який нещодавно відбувся, не відповів на злободенні питання. Вважаю, що рішення з'їзду повинні відбивати інтереси усієї Партії регіонів, усіх її членів в усіх регіонах України. Потрібні реальні зміни.

Тільки в результаті справжньої перебудови партії ми зможемо відповісти на питання, які хвилюють наших виборців. Чітко розуміючи, які завдання перед нами стоять, почувши і взявши до уваги думки усіх регіонів країни, ми зможемо досягти позитивних результатів.

Упевнений, керівництво партії повинне провести серйозну роботу над помилками. Довести партійцям і людям, які підтримали нас на виборах, що саме за нами майбутнє країни.


Народний депутат України Володимир Бандуров