Володимир Бандуров домагається підвищення заробітних плат для медиків та вчителів

опубліковано 4 квіт. 2016 р., 05:50 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 4 квіт. 2016 р., 05:51 ]
Володимир Бандуров домагається підвищення заробітних плат для медиків та вчителів

Народний депутат Володимир Бандуров виступив з ініціативою підвищення рівня заробітної плати працівникам освіти та медицини. Відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді України.- Проводячи зустрічі з колективами шкіл та лікарень, захоплюєшся самовідданою працею цих людей. Щодня медики рятують життя пацієнтів, педагоги виховують наших дітей. У будь-якій країні світу ці професії шановані і високо цінуються державою. Медичні працівники та вчителі є елітою будь-якого суспільства, але тільки не в нашій країні. Уряд поставив їх на рівень виживання, виплачуючи мізерні зарплати, яких не вистачає навіть на найнеобхідніше. Якщо ми хочемо реальних змін в нашій країні, то повинні дбати про тих, хто працює на майбутнє України, - вважає Володимир Бандуров.

Протягом багатьох років держава не приділяє належної уваги ні медицині, ні освіті. Рівень оплати праці цієї категорії працівників бюджетної сфери залишається вкрай низьким, і навіть нижчим, ніж середня заробітна плата не лише по країні в цілому, але й по кожній області. Незважаючи на впровадження єдиної тарифної сітки і незначне підвищення мінімальної заробітної плати у 2015 році, рівень оплати праці педагогічних і медичних працівників залишається одним з найнижчих.

За даними Державної служби статистики за січень 2016 року, при середній заробітній платі в Україні у розмірах 4362 грн. заробітна плата в сфері освіти становить 3178 грн., а у сфері охорони здоров'я - 2909 грн. У регіональному розрізі різниця цих показників є ще більшою. Іншими словами, робота вчителів і медиків стала однією з найбільш низькооплачуваних в Україні. А це, у свою чергу, веде до падіння якості надання послуг в сфері освіти та охорони здоров'я.

Медики та вчителі масово звільняються і переходять працювати в інші сфери. Найбільш кваліфіковані з них легко знаходять роботу за фахом за кордоном. За останні роки престижність роботи в цих сферах значно знизилася. Молоді фахівці відмовляються працювати за такі низькі зарплати. У реальності, на сьогодні понад половину вчителів і лікарів отримують за свою роботу менше 3 тисяч гривень на місяць, чого недостатньо навіть для оплати комунальних послуг та придбання товарів першої необхідності.

Для порівняння, американські фахівці сфери освіти середнього рівня отримують близько 2500 доларів на місяць, а досвідчені викладачі технічних спеціальностей - понад 3000 доларів, що у 20 разів перевищує розміри зарплат їхніх українських колег. Не краща ситуація і в медичній галузі. За останні 20 років на сферу охорони здоров'я в цілому виділялося не більше 3,5% від ВВП, тоді як в європейських країнах цей показник становить близько 7% ВВП.

Володимир Бандуров вважає, що держава повинна забезпечити гідний рівень оплати праці педагогічних та медичних працівників. Адже від їхньої роботи безпосередньо залежить і здоров'я нації, і майбутній добробут України. У розробленому ним законопроекті Володимир Бандуров пропонує встановити загальний місячний дохід педагогічних (науково-педагогічних) і медичних (фармацевтичних) працівників у розмірі не менше, ніж середня заробітна плата у тому регіоні, де вони здійснюють свою професійну діяльність. Ухвалення цього законопроекту дозволить підняти зарплату медикам і вчителям у цілому по країні мінімум на тисячу гривень.