Народний депутат України Володимир Бандуров захищає місцеві бюджети

опубліковано 12 лип. 2016 р., 01:48 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 12 лип. 2016 р., 01:49 ]
        Володимир Бандуров виступив проти прийняття законопроекту, яким передбачається перенаправлення 30% акцизного податку з місцевих бюджетів міст та сіл до обласного бюджету з цільовим використанням цих коштів на проведення ремонтів доріг державної власності.
        - Захистити місцеві бюджети від підготовленого у Верховній Раді законопроекту мене попросили мери Василівки, Енергодара, Поліг і керівники інших громад. Ці 30% від акцизного збору є власним доходом місцевих громад. За рахунок цих грошей проводиться не тільки ремонт доріг, а й реконструкція дитячих садків і шкіл, лікарень та амбулаторій, роботи з благоустрою наших міст і сіл. Ухвалення цього законопроекту позбавляє місцеву владу цих доходів. Це неприпустимо, адже місцеві бюджети є фінансовою базою органів місцевого самоврядування. Чим сильнішим є місцевий бюджет, тим сильнішою буде громада. Позбавивши місцеві бюджети таких визначальних доходів, ми можемо поставити хрест на самостійності й розвитку громад, - вважає народний депутат.
        З метою захисту прав та інтересів громад Володимир Бандуров домігся від Міністерства фінансів і Кабінету міністрів України негативного висновку щодо цього законопроекту. Критичні зауваження Міністерства фінансів вже направлені до Верховної Ради.
        - У всіх демократичних країнах місцеві бюджети наділені дуже високою фінансовою самостійністю і практично не залежать від центральної адміністрації. Це США, Люксембург, Ісландія, Австрія, Швеція. У цих країнах фінансова самостійність місцевих бюджетів знаходиться в інтервалі від 99,2% до 72,8% відповідно. Однак представленим законопроектом пропонується, навпаки, зменшити податкову базу місцевих бюджетів. Тому я і надалі буду виступати проти проведення подібних новацій та за розширення самостійності місцевих бюджетів і їхньої незалежності від центральної адміністрації, - заявив народний депутат.