Ініціатива Володимира Бандурова знайшла підтримку в парламенті. Пенсійний вік для жінок знижено до 55 років

опубліковано 15 січ. 2015 р., 00:11 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 15 січ. 2015 р., 00:11 ]
Ініціатива Володимира Бандурова знайшла підтримку в парламенті. Пенсійний вік для жінок знижено до 55 років

Депутатська група «Воля народу» підтримала прийнятий 14 січня коаліційний закон, яким продовжується право дострокового виходу на пенсію жінкам старше 55 років до 2022 року.


- Наша група однією з перших у Верховній Раді стала домагатися зниження пенсійного віку для жінок до 55 років. Ще в грудні минулого року мною було зареєстровано відповідний законопроект, - заявив народний депутат Володимир Бандуров, один з ініціаторів зниження пенсійного віку для жінок. - Після цього й інші фракції підготували свої законопроекти, що знижують пенсійний вік для жінок. Ми наполягали на прийнятті саме нашого варіанту, оскільки вважаємо його найбільш правильним у сьогоднішній ситуації. Але в той же час, ми розуміли, що парламент підтримає законопроект, розроблений депутатами, що входять до коаліції. Тому нами було прийнято рішення підтримати законопроект, представлений Юрієм Шухевичем. Ми виступили з пропозицією прийняти його відразу ж, без другого читання, і парламент погодився з нами. Наше головне завдання досягнуто. Ми змогли привернути увагу Верховної Ради до цієї проблеми і частково вирішити її. Прийнятий закон має ряд недоліків, але ми змогли домогтися зниження пенсійного віку для жінок, на певних умовах, до 55 років. На цьому ми не зупиняємося і продовжуємо роботу. Всі законопроекти в цьому напрямку повинні бути розглянуті, і питання має бути закритим остаточно - жінки повинні виходити на пенсію у віці 55 років без всяких додаткових умов.

Новий закон про загальнообов'язкове пенсійне страхування дозволяє жінкам виходити на пенсію після досягнення 55-річного віку. Згідно з пояснювальною запискою, до 1 січня 2022 право на достроковий вихід на пенсію за віком мають жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу не менше 30 років і за умови звільнення з роботи.

- У багатьох державах пенсійний вік жінок вищий, ніж в Україні, але це безпосередньо пов'язано з рівнем тривалості життя та зростанням соціальних стандартів, - вважає Володимир Бандуров. - Спочатку в державі повинні бути створені відповідні умови, підвищена тривалість життя, поліпшені соціальні стандарти. Тільки після цього можна підвищувати пенсійний вік, і подібна ініціатива повинна виходити не від держави, а від самих громадян України. Ухвалення сьогоднішнього закону - перший крок у встановленні соціальної справедливості для наших жінок.