Два проекти-переможця конкурсу грантів «Поспішайте творити добро» завершено достроково!

опубліковано 28 лип. 2014 р., 01:18 Сектор комп'ютерного забезпечення Енергодарської міської ради   [ оновлено 28 лип. 2014 р., 01:18 ]

Два проекти-переможця конкурсу грантів «Поспішайте творити добро» завершено достроково!

На території 79-округу триває активна реалізація проектів-переможців другого етапу конкурсу грантів «Поспішайте творити добро», заснованого благодійним фондом «Під покровом Богородиці», почесним президентом якого є народний депутат України Володимир Бандуров. Принцип співфінансування, за яким частину коштів виділяє благодійний фонд, а частину беруть на себе місцеві громади, дозволяє втілити в життя найсміливіші соціальні проекти. Це переконливо довели вже завершені проекти конкурсу грантів. Роботи з реалізації другого етапу йдуть в окрузі повним ходом.

2 червня експертна комісія конкурсу визначила десять кращих проектів, розроблених ініціативними групами і підтриманих територіальними громадами. Переможцями були визнані проекти «Водозабезпечення мешканців села» (с. Кам'янське Василівського району), «Зміцнюємо здоров'я дітей» (м. Василівка), «Вшанування пам'яті загиблих воїнів-афганців» (с. Заповітне Кам'янсько-Дніпровського району), «Облаштування дитячих майданчиків та сільського спортивного залу» (с. Кірове Оріхівського району), «Реконструкція даху та заміна вікон в амбулаторії» (с. Нестерянка Оріхівського району), «Капітальний ремонт будівлі лікарської амбулаторії» (с. Мирне Оріхівського району), «Шкільна дошка для першокласників» (с. Преображенка Оріхівського району), «Відродження культури на селі» (с. Юрківка Оріхівського району), «Оснащення кабінету фізики та астрономії» (м. Енергодар), «Вуличне освітлення» (с. Велика Білозерка). Відповідно до умов конкурсу грантів, було прийняте рішення про фінансування цих проектів з коштів благодійного фонду «Під покровом Богородиці».

З моменту прийняття рішення про виділення грантів минуло усього півтора місяці, а два проекти вже готові. Всі кошти у розмірі 50 тисяч 527 гривень, необхідні для робіт з освітлення мостового переходу у Великій Білозерці, були отримані 25 червня. Вклад благодійного фонду «Під покровом Богородиці» склав 15 тисяч 477 гривень, а мешканці села та спонсори зібрали понад 35 тисяч. На кошти фонду були закуплені необхідні матеріали для освітлення мостового переходу. За кошти громади та спонсорів придбано й встановлено опори. Проект вже завершений і готовий до відкриття.

- Проект освітлення мостового переходу по вулиці Радянській від Великобілозерської загальноосвітньої школи № 3 до вул. Гоголя реалізовувався поступово, у кілька етапів, - розповідає Олександр Ющук, голова Трудової сільської ради Великобілозерського району. - Виконати всі заплановані роботи вдалося тільки завдяки злагодженим діям сільської ради, громадської організації «ТОГ» та за значної фінансової підтримки благодійного фонду «Під покровом Богородиці». Ще у квітні 2013 року було виготовлено ​​проектно-кошторисну документацію, у липні того ж року було закуплено 11 опор, а встановили їх у грудні 2013 року. Але для завершення всіх робіт грошей було недостатньо, і тільки коли ми отримали грант у конкурсі «Поспішайте творити добро», справу вдалося довести до кінця. Для нашого села це велика подія, тож ми плануємо в урочистій обстановці відкрити проект і запрошуємо взяти участь у його відкритті всіх, хто нам допомагав. Сподіваємося серед гостей побачити і народного депутата Володимира Бандурова, який надав нам велику підтримку.


Також на стадії завершення знаходиться й проект «Зміцнюємо здоров'я дітей», ініційований групою батьків та керівництвом комунального дошкільного навчального закладу санаторного типу для ослаблених дітей та дітей з порушеннями мови № 4 «Струмочок» у Василівці. Вже закуплено й наступного тижня буде встановлено в дитячому садку необхідне медичне обладнання, яке пройде тестування і буде застосовуватися у проведенні фізіотерапевтичних процедур.

- До нас у дитячий садок неодноразово приїжджав ініціатор проекту «Поспішайте творити добро» народний депутат України Володимир Бандуров, - говорить Олена Духовченко, завідувачка дитсадком, голова ініціативної групи проекту. - Від нього ми й дізналися про конкурс, у якому можна взяти участь і реалізувати таким чином наші давні плани з придбання медичного обладнання для кабінету фізіопроцедур. Ми порадилися з батьками малюків і вирішили взяти участь у другому етапі конкурсу грантів. Завдяки перемозі в конкурсі ми й придбали ці два апарати - «Радіус 0,1» і «МІТ-11». Апарат «Радіус 0,1» призначається для низькочастотної електротерапії, а «МІТ-11» - для фізіотерапії. Загальна вартість проекту склала 20 тисяч гривень. Благодійний фонд «Під покровом Богородиці» виділив нам 12 тисяч. Величезна подяка організаторам такого чудового конкурсу і особисто Володимиру Бандурову за підтримку та допомогу!


- Реалізація цих проектів демонструє, як багато ми можемо зробити разом для наших сіл і міст, для наших громадян, - зазначив Володимир Бандуров. - Недостатньо чекати, що хтось зробить цю роботу за нас, що з державного бюджету виділять гроші, і життя моментально зміниться. Багато залежить і від нас самих. Перед нами стоїть дуже багато завдань, і щоб їх виконати, треба починати з малого: з будівництва дитячого майданчика, з благоустрою своєї вулиці. Тільки об'єднавши зусилля, ми зможемо самі поліпшити життя нашого села чи міста. Сьогодні Україна переживає важкі часи, і я задоволений тим, що ми не опускаємо руки, а продовжуємо розвивати свій округ, свій дім.

Другий етап конкуру грантів «Поспішайте творити добро» продовжує втілюватися у життя. Зараз йде активна робота по реалізації інших восьми з десяти проектів. Всі проекти планується завершити до кінця жовтня.