Актуально


18 жовтня – Європейський день боротьби з торгівлею людьми

         18 жовтня світова спільнота відзначає Європейський день боротьби з торгівлею людьм. Європейський день боротьби з торгівлею людьми був започаткований 18жовтня 2007 Європейським Парламентом  як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – криміналізацією злочину в національному законодавстві – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення.

Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. І все-таки постраждалим жінкам психологічно дещо простіше, ніж чоловікам, розповісти, що з ними сталося. А постраждалих чоловіків, стає дедалі більше, але вони соромляться звертатися до спеціальних служб.

Серед постраждалих не лише молодь. Тут немає вікових обмежень. У бродяжництво та жебракування, наприклад, втягують як дітей, так і літніх людей.

Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.

Статтею 149 Кримінального кодексу України передбачено: «Торгівля людьми або здійснення іншої незаконної угоди, об'єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням обману, шантажу чи уразливого стану особи, – караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років». Під експлуатацією людини в цій статті слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо.

Як правило, злочин починається з того, що торгівці людьми пропонують своїм майбутнім жертвам привабливі можливості працевлаштування. У багатьох випадках особа дізнається про дійсні «умови договору» лише після своєї появи в місці призначення, коли в неї відбирають паспорт, вдаються до фізичного та психічного насильства щодо неї, вимагають відробити гроші, витрачені на оформлення документів, віз та проїзних квитків. Згодом залежність жертви посилюється за схемою сфабрикованих боргів, до яких зараховують суми грошей, що їх витратив роботодавець на незаконне проживання, харчування та продовження терміну перебування на території іноземної країни за підробленими візами. Таким чином, людина опиняється в запланованій борговій залежності, яка постійно збільшується. До неї додаються надумані штрафи та інші витрати.

Відповідно до сучасного визначення «торгівлі людьми» вона визначається і без ознаки перетинання державних кордонів. Адже є велика кількість випадків «внутрішньої» торгівлі людьми, що відбувається під час переміщення людей з одного регіону в інший у межах однієї країни. Такі особи страждають від насильства не менше тих, кому доводиться перетинати кордон.

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

- Нікому не довіряйте ваш паспорт. Документи, що засвідчують Вашу особу, завжди повинні знаходитись тільки у Вас.

- Залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном з адресою та контактними телефонами, а також копію свого закордонного паспорту і контракту.

- Якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, стосовно Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні. А також пам’ятайте, що фіктивний шлюб – порушення закону. Це може стати причиною Вашого ув’язнення або депортації (видворення з країни).

- Не забудьте з'ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте. Якщо Ви опинилися у скрутній ситуації, залишилися без паспорту або Вам хтось загрожує, - звертайтесь до представників посольств своєї країни.

- Скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі.

- Зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі. Порушення візового режиму унеможливлює Ваш наступний виїзд за кордон.

- Не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

 

До уваги громадян міста!

 

        З метою забезпечення взаємодії з населенням, громадськими організаціями з питань попередження торгівлі людьми та доступу постраждалих осіб до послуг у сфері протидії торгівлі людьми, виконавчий комітет Енергодарської міської ради надає інформацію щодо безкоштовної та конфедіційної підтримки та допомоги постраждалих від торгівлі людьми.        

національна «горяча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 

0-800-505-501

527

безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life

 

ЗОГО «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія»

061-270-92-91

067-393-80-65

099-71-57-833

 

відділ у справах сім’ї та молоді міської ради

06139-6-55-35

 

        

Якщо вам стало відомо факти, пов’язані з торгівлею людьми, з метою оперативного реагування та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, телефонуйте за вищенаведеними номерами.Електронне пенсійне посвідчення:

зручно, сучасно, надійно

 

Оформлення електронного пенсійного посвідчення додасть зручності людям похилого віку в отриманні пенсій, розширить їх можливості  користування онлайн-сервісами вдома та посилить безпеку при пенсійному обслуговуванні.

 

Це зручно!

 

Електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) — пластикова картка, яка поєднує в собі звичайне пенсійне посвідчення і банківську платіжну картку. На такому посвідченні розміщується персональна інформація його власника, а саме:

-            прізвище, ім’я та по-батькові;

-            фото;

-            стать;

-            дата народження;

-            номер ощадного рахунку;

-            вид пенсії.

 

Як і на банківській картці, вказано термін дії посвідчення, є місце для підпису власника. До того ж, вся інформація дублюється в електронному вигляді на вбудованому чипі. Електронний цифровий підпис, який також міститься на посвідченні, дає змогу пенсіонеру користуватися послугами Пенсійного фонду через веб-портал, без відвідування відділення Фонду.

 

Це надійно!

 

В сучасному світі використання електронних технологій повсякденно розширюється, насамперед тому, що це спрощує багато процесів. Електронне посвідчення – саме такий спосіб спростити і водночас поліпшити обслуговування.

Ось тільки головні переваги ЕПП порівняно зі звичайним посвідченням:

-       дозволяє отримувати гроші без банківської картки, оскільки само є банківською карткою;

-       може використовуватись в магазинах для розрахунків за товари;

-       дозволяє без черг, прямо вдома сплатити за комунальні послуги, провести безготівкові розрахунки, виконувати інші банківські операції;

-       містить електронний цифровий підпис, з допомогою якого можна скористатися багатьма пенсійними послугами он-лайн на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду (https://portal.pfu.gov.ua).

 

Електронне пенсійне посвідчення має підвищений рівень безпеки, захищає власника від протиправних дій під час виплат пенсії і соціальної допомоги.

 

Це сучасно!

 

Треба зауважити, що електронний цифровий підпис, який теж отримає власник ЕПП, — ключ до особистого кабінету на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України. За допомогою інтернету користувач може подивитись свою пенсійну справу, дізнатись про страховий стаж, порядок нарахування пенсії, її складові, подати заяву на перерахунок пенсії тощо. Можна зекономити час, швидко вирішити важливі питання просто вдома.

 

Де і як можна отримати електронне пенсійне посвідчення?

 

В Запорізькій області  понад 30 тисяч пенсіонерів вже користуються електронним пенсійним посвідченням. Вони переконались, що ЕПП спрощує ідентифікацію особи, підвищує надійність отримання виплат та пільг, попереджає використання шахрайських схем.

Наразі отримати електронне пенсійне посвідчення може кожний пенсіонер безкоштовно.

Для цього треба завітати до найближчого управління Пенсійного фонду і особисто подати документи:

-            заяву на оформлення електронного пенсійного посвідчення;

-            дві фото 3 х 2,5 см;

-            оригінал паспорта;

-            ідентифікаційний код (ІПН).

 

Для внутрішньо переміщених осіб також необхідна довідка переселенця чи діюче пенсійне посвідчення.

Протягом місяця електронне пенсійне посвідчення буде виготовлене, і його можна отримати особисто у відділенні Ошадбанку.

Передплата на інформаційно-аналітичну газету «Пенсійний кур’єр»

Шановні мешканці та гості нашого міста!

        Пропонуємо оформити передплату на інформаційно-аналітичний загальноукраїнський щотижневик «Пенсійний кур’єр». В газеті ви знайдете: коментарі останніх змін у пенсійному законодавстві, фахові роз’яснення актуальних пенсійних питань, висвітлення важливих подій суспільного життя. Ви отримаєте практичні поради з вирішення соціальних і побутових проблем (оформлення субсидій, оплата послуг ЖКГ, медичне обслуговування, захист прав споживачів та інше). Також в «Пенсійному кур’єрі» щотижня є цікава та корисна інформація — історичні факти, життєві історії, розповіді про видатних особистостей, кулінарія, сад,/огород, телепрограма, кросворди.
        Оформити передплату можна вже сьогодні в будь-якому відділенні «Укрпошта» на 2019 рік, півріччя, квартал чи місяць. Будьте в курсі всіх новин пенсійної сфери! Якісна, корисна, цікава інформація – відчутна допомога в Вашому житті.


День пам’яті жертв фашизму

 

День пам’яті жертв фашизму — міжнародна дата, яка відзначається щорічно, у другу неділю вересня, і присвячена десяткам мільйонів жертв фашизму.

Цей день був визначений у 1962 році. Вибір припав на вересень, так як на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати — її початок (1 вересня 1939 року) та її закінчення (2 вересня 1945 року). Це і стало одним із визначальних чинників установлення дня жалоби в другу вересневу неділю. Фашизм, немов страшна епідемія, пройшов усім світом, змітаючи за собою мільйони ні в чому не винних людей. Ця трагедія і зараз живе в пам’яті людей, яким вдалося пережити ті страшні роки геноциду, а так само їх нащадкам, які знають про ці жахливі події з розповідей їх попередників і засобів масової інформації. Важко передати словами весь біль і трагедію того часу. Загинула незліченна кількість людей через страшний задум Адольфа Гітлера, який, за деякими даними, страждав на параною.

Друга світова війна, у яку було втягнуто 4/5 населення всього світу, стала найбільш кровопролитною в історії людства. З вини імперіалістів протягом шести років йшло масове знищення людей у різних районах земної кулі.

У збройні сили було мобілізовано понад 110 млн чоловік. Багато десятків мільйонів було вбито, отримало поранення, залишилося інвалідами. Втрати цивільного населення склали майже половину загальних втрат, тоді як під час Першої світової війни — 5%.

Точно встановити кількість загиблих військовослужбовців та цивільних осіб з ряду країн надзвичайно важко, тому що в багатьох із них відсутні статистичні дані втрат населення за період війни в цілому або ці дані не відображають дійсного стану. Крім того, фашисти прагнули всіляко приховати свої злодіяння, а після війни їх ідеологічні адвокати навмисно перекручували показники людських втрат окремих країн. Усе це стало причиною значних розбіжностей в оцінці кількості загиблих. Найбільш авторитетні дослідження показують, що в роки Другої світової війни загинуло більше 50 млн чоловік.

Найбільші втрати населення — у державах Європи. Тут загинуло близько 40 млн чоловік, тобто значно більше, ніж на інших континентах, разом узятих. У роки війни майже в усіх європейських країнах на тривалий час погіршилися умови існування та розвитку народонаселення.

Половина людських втрат у Європі припадає на СРСР. Вони склали понад 20 млн чоловік, значна частина з них — цивільне населення, що загинуло в гітлерівських таборах смерті, у результаті фашистських репресій, хвороб і голоду, від нальотів ворожої авіації. Втрати СРСР значно перевищують людські втрати його західних союзників. Країна втратила велику частину працездатного та продуктивного населення, що володіла трудовим досвідом і професійною підготовкою. Великі втрати Радянського Союзу обумовлювалися, насамперед, тим, що він прийняв на себе основний удар гітлерівської Німеччини і тривалий час один протистояв фашистському блоку в Європі. Вони пояснюються особливо жорстокою політикою масового винищення радянських людей, яку проводив агресор.

Ця війна нікого не залишила у виграші. Усі в ній втратили мирних жителів, врожайні поля, мирне небо, сотні тисяч молодих людей, які повинні були жити і будувати майбутнє. Ідеологія нацизму вигодувала своїх воїнів, але і сама ж знищила їх ідеєю піднесення власної нації. Уже майже сімдесят років минуло з тих пір, як цю безжальну нацистську машину таки вдалося зупинити в кривавому та смертельному бою солдатам різних національностей і різних мов.

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму відзначається щороку у всіх тих країнах, які боролися за право жити в світі. У цей день скасовуються всі розважальні святкування і заходи. І люди йдуть до пам’ятників, меморіалів, кладовищ і там згадують усіх загиблих і знищених війною та фашистами.

Геноциди, масові розстріли і криваві розправи — усе це забрало життя багатьох людей, у тому числі і звичайних мирних жителів, які присвятили себе землі та вихованню дітей. Тепер же земля стала їм гідним саваном, а їхні діти й онуки зберігають у пам’яті їх посмішки, слова і любов.

Хвилина мовчання в цей день — усього лише мала частина нашого вселенського «спасибі» усім тим, хто так і не дожив до переможних криків і сліз радості…


Шановні енергодарці!

         З огляду на численні побажання жителів міста, керуючою компанією ТОВ «Місто для людей Енергодар» забезпечено роботу «гарячої лінії» оператора Vodafone.

Тепер залишити заявки можна за номером телефону: (050) 202-20-40.

 

ТОВ «Місто для людей Енергодар»


До уваги жителів міста! 

        З метою оперативного реагування на повідомлення з приводу зупинки або несправності ліфтів у житлових будинках міста запроваджені мобільні номери аварійної служби: 0955080513, 0970126894.

Відділ по роботі зі зверненнями громадян 
апарату міської ради та її виконавчого комітету


До уваги громадян!

 

У зв’язку з перебуванням міського голови Музики Павла Олексійовича у відпустці прийом громадян з особистих питань, запланований на 03.09.2018 з 13.30 до 15.00, проводитиме виконувач обов’язків міського голови Курдя Ігор Іванович, перший заступник міського голови. Запис на прийом за телефонами:

4-08-43, 067 567 41 14.

 

Відділ по роботі зі зверненнями

громадян апарату Енергодарської міської

ради та її виконавчого комітетуЩо робити при укусі змії під час виконання трудових, посадових обов’язків?

 

Останнім часом на території України в рази почастішали повідомлення про укуси людей зміями. Вчених це не дивує, оскільки популяції плазунів на території України з року в рік більшають. Зустріти змій можна в лісі, парку, в полі або на сінокосі, а то і на власному подвір'ї. Змії поширені в заболочених місцевостях, у зарослих озер і ставків, у горах і пустелях.

На території України нараховується тринадцять видів змій, і лише п’ять з них отруйні: гадюка звичайна, гадюка степова, гадюка носата, гадюка Нікольського і гадюка Ренарда. Після укусу гадюки трагічні наслідки бувають рідко, але деколи розвиваються тяжкі ускладнення, тому що отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини - серцево-судинну, кровотворну, нервову. У вкушеного вже через півгодини наступають загальні ознаки отруєння: слабість, головний біль, блювота, задишка, запаморочення, з'являється набряклість тканин, запалення лімфатичних вузлів.

Якщо укусила змія, перш за все слід визначити, отруйна вона чи ні. На місці укусу залишаються сліди від зубів змії у вигляді двох серпоподібних смуг, утворюючих напівовал із дрібних точок. Неотруйна змія залишає тільки цей слід на шкірі. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовалу між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких переважно витікає кров.

Що необхідно зробити, якщо укусила отруйна змія?

У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров'янисту рідину, що відсмоктується, треба відразу ж спльовувати. Відсмоктування не можуть робити люди, у яких у роті є язви та ранки. Потім з підручних матеріалів на уражену кінцівку накладають шину і вживають заходів для екстреного транспортування потерпілого в лікувальну установу. Під час транспортування на місце укусу рекомендується класти холод, давати якомога більшу кількість рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі та сприяти його виділенню із сечею.

Часто першу допомогу при укусах змії надають неправильно.
Категорично забороняється:

- накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Ця міра не перешкоджає всмоктуванню і розповсюдженню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці та сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута;

- припікати місце укусу вогнем, хімічними речовинами. Отруйні зуби змії досягають до сантиметра в довжину, отрута вводиться глибоко в м’язову тканину;

- розрізати рану на місці укусу. Порізи випадковими предметами (осколок скла, ніж) приводить до виникнення інфекцій, пошкодження вен і сухожилок;

- вживати алкоголь. Він не являється протиотрутою і навпаки погіршує виведення отрути з організму, підсилює його дію.

Всі ці маніпуляції не тільки не корисні, але й шкідливі!

Щоб уберегти себе від укусу змії, перед тим, як сісти на траву, камінь або колоду, потрібно постукати палицею. Це відлякає змію. Зазвичай почувши кроки, стукіт або голос, змії відразу ж ховаються або відповзають подалі від людей. Однак в спеку їх поведінка може змінюватися. Гадюки активні в денний час: як всі холоднокровні, вони люблять грітися на сонці. При виявленні змії, необхідно без різких рухів відійти в сторону або завмерти і чекати, поки змія відповзе. Прямуючи в місцевість, де можуть водитися змії, треба надягати одяг, який захистить від укусів, наприклад, довгі штани з щільної тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. 

Треба пам’ятати, що змії не нападають першими, а проявляють агресію тільки в разі небезпеки.

Страховий експерт з охорони праці

Енергодарського відділення управління виконавчої дирекції

Фонду соціального страхування України у Запорізькій області

Максимова Людмила Анатоліївна

(06139) 4-20-12Україна у Другій світовій війні

Втрати та Герої

У Другій світовій війні українці втратили більше, ніж Велика Британія, Канада, Польща, США та Франція разом узяті.  Загальні втрати України у цій війні оцінюються у 8-10 мільйонів життів. Кількість українських жертв можна порівняти із населенням сучасної Австрії.

Українці на Закарпатті були першим у міжвоєнній Європі народом, що не змирився із анексією у березні 1939 р., а зі зброєю в руках став на захист своєї свободи від агресії сусідніх держав.

Від самого 1 вересня 1939 р. бомбардувальники Люфтваффе бомбардували Галичину та Волинь.

Протягом Другої світової війни фронт двічі пройшов усією територією України. Через Харків, друге за розміром місто країни, фронт пройшов чотири рази.

Українці перетворилися на гарматне м’ясо відразу двох диктаторів - Гітлера та Сталіна. У Червоній Армії гинув кожен третій (порівняно з кожним 20-м в армії Великої Британії). Причина такої жахливої ситуації була простою – Сталін не рахувався із жодними втратами, виходячи із логіки «Баби іще понароджують!»

Наслідком зіткнення двох тоталітаризмів стали небачені жертви як серед військових, так і серед цивільного населення України, територія між Карпатами і Доном стала Кривавими землями. Такою була для українців ціна відсутності власної незалежної держави.

Українці боролися проти Гітлера та його союзників у арміях Польщі та СРСР, Канади і Франції,  Сполучених Штатів Америки та Чехословаччини, на театрах військових дій Європи, Африки та Азії, на Тихому та Атлантичному океанах.

Українець Олексій Берест був одним з тих, хто встановив прапор СРСР на Рейхстазі у Берліні, а українець Майкл (Микола) Стренк – одним з тих, хто підняв прапор Сполучених Штатів над Іводзимою. Але лише одна формація виступала у тій війні під українським національним прапором - Українська Повстанська Армія.   

 

 

 


          Втрати деяких країн Об’єднаних націй у Другій світовій війні:

СРСР - 26 600 000

Російська федерація - 14 000 000

Україна 8 000 000 – 10 000 000

Решта - 4 600 000

Китай – 15 000 000

Польща – 6 000 000

Югославія - 1 100 000

Франція – 550 000

Велика Британія – 450 000

США – 420 000

Чехословаччина - 325 000

Нідерланди - 300 000

Канада – 45 000

 

Українці в арміях Другої світової

Під час Другої світової війни більшість українців боролася на боці Об’єднаних Націй.

Війна розпочалася для України 1 вересня 1939 р. 120 тис. українців воювали проти Вермахту у складі Війська Польського. Переважно це були польські громадяни, які походили з Галичини та Волині, що входили до міжвоєнної Польщі.

    Крім того, на польській службі перебували кілька десятків ветеранів українських армій 1917-1920 рр. Ці офіцери також захищали Польщу в 1939р.

Після поразки Польщі у 1939 р. українці воювали також у складі польських збройних сил під радянським і британським командуванням. Вступаючи до польських формувань в СРСР, українці рятувались від загибелі в таборах ГУЛАГ. З цієї ж причини українці, родом із Закарпаття, пізніше вступали до чехословацької бригади Людвіга Свободи.

17 вересня 1939 р. східний кордон Польщі перетнула Червона Армія. Так у Другу світову війну вступили радянські українці.

Чимало українців змушені були воювати на боці СРСР проти Фінляндії у 1939-1940 роках.

Понад 6 млн. українців воювали у Червоній Армії під час німецько-радянської війни 1941-1945 рр.

Влітку 1945 р. українці у складі радянських військ брали участь у розгромі Японії.

На фронтах від Атлантики і Європи до Африки і Тихого океану українці боролися у складі збройних сил США (80 тис.), Британської Імперії (45 тис.), Франції (6 тис.) та інших держав. Переважно це були представники української діаспори цих країн.

Протягом 1942–1950-х рр. в Україні воювала Українська повстанська армія, через лави якої пройшло близько 100 тис. людей.

Частина українців стала на бік держав союзників Німеччини. Переважна більшість з них були змушені піти на такий крок, намагаючись вижити в умовах німецької окупації. Деякі пов’язували із Німеччиною перспективу здобуття незалежності України від СРСР. Граючи на національних почуттях, німецькі окупанти на завершальному етапі війни створювали українські військові формування.

 

Внесок України у Перемогу

Українці зробили надзвичайно вагомий внесок у перемогу над нацизмом, ставши однією з націй-переможниць.

Мільйони українців зі зброєю у руках боролися з нацизмом упродовж усієї війни. Україна дала Червоній Армії 7 командуючих фронтами і арміями, 200 генералів, понад 6 млн солдатів, сержантів і офіцерів.

Близько 120 тисяч українців зустріло нацистів у вересні 1939 р. у складі польської армії. У наступні роки також понад 130  тис. українців воювали в інших арміях Антигітлерівської коаліції (США, Канади, Франції, Польщі, Чехословаччини). Сотні тисяч українців боролись із нацизмом у Русі Опору.

У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, десятки тисячі сіл. Київ знищено на 85%, Харків - на 70%, великої розрухи зазнали Дніпропетровськ, Запоріжжя, Полтава, повністю знищено Тернопіль. Було зруйновано 2 млн будинків, унаслідок чого понад 10 млн людей залишилися безпритульними. Загалом матеріальні втрати України під час війни становили 285 млрд крб., або 100 млрд доларів.

Радянською владою при відступі у 1941 р. з України було вивезено 550 промислових підприємств, майно і худобу тисяч колгоспів, радгоспів, десятки наукових і навчальних закладів, осередків культури, історичні цінності. Виїхало майже 3,5 млн. жителів республіки – кваліфікованих робітників і спеціалістів, науковців, творчої інтелігенції, які віддали свої трудові та інтелектуальні сили на розвиток воєнного і економічного потенціалу СРСР.

Прагнучи здобути підтримку в Україні, Сталін у 1943 р. змушений був піти на певні поступки українцям. Було створено Українські фронти, в уряді Української радянської соціалістичної республіки засновано народні комісаріати (міністерства) оборони та закордонних справ.

Визнанням внеску українців у перемогу над нацизмом стало включення України до складу держав – засновниць ООН.

 

За матеріалами Українського інституту національної пам’яті http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/userupload/broshura-ukr-sait.pdf

 


До уваги громадськості

        2018 року на сайті Єдиної системи місцевих петицій була зареєстрована електронна петиція про Скасування рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради №161 від 06.06.2018 року "Про призначення управителя багатоквартирних будинків"
        Станом на 15 червня 2018 року петиція набрала необхідну кількість голосів (150) та взята на розгляд відповідно до діючого законодавства.
        Згідно зі ст.23-1 Закону України «Про звернення громадян» розгляд петиції здійснюватиметься протягом десяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.


Як запобігти ботулізму


Ботулізм – це харчове отруєння, яке може призвести до тяжких наслідків. Водночас, ботулізму у більшості випадків можна уникнути, дотримуючись простих харчових правил.

ЩО ТАКЕ БОТУЛІЗМ

Ботулізм – це харчове отруєння, зумовлена споживанням продуктів, в яких накопичилися ботулотоксини.

ПРИЧИНИ БОТУЛІЗМУ

Причиною ботулізму найчастіше стають продукти домашнього консервування – м'яса, риби, рідше - овочів. Потенційно небезпечними є усі консервовані продукти, які були погано вимиті, неправильно/недостатньо термічно оброблені, транспортувались або зберігались неналежним чином. Навіть консерви, у яких все гаразд з терміном придатності, виглядом і смаком, можуть бути зараженими: ботулізм не можна визначити за кольором або смаком, мікроорганізм, який спричиняє хворобу, не псує продукти.

Також ботулізм може виникнути внаслідок споживання в'яленої чи копченої риби та будь-яких виробів з м'яса (ковбаси, шинки тощо). Найчастіше причиною ботулізму стають в'ялені або копчені  продукти домашнього приготування, проте реєструються і випадки хвороби після вживання продуктів вироблених у промислових умовах. Це трапляється у випадку не дотримання відповідних вимог під час заготівлі, переробки чи зберігання продукту.

Значно рідше ботулізмом можна заразитись через рани, так само рідко мікроорганізм передається від матері до дитини через грудне молоко.

Наразі невідомі випадки ботулізму, пов’язані із уживанням свіжих промитих та правильно проварених чи обсмажених продуктів.

ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ

Щоби вберегтися від ботулізму уникайте споживання:

в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби,

м'ясних та грибних консерв,

консервів домашнього виробництва,

якщо не впевнені, що продукти зберігали та/або транспортували належним чином,

якщо сумніваєтесь у якості продуктів.

СИМПТОМИ БОТУЛІЗМУ

Перші симптоми захворювання начастіше виникають через 12-24 годин після споживання зараженої їжі. Водночас, симптоми так само можуть виникнути раніше (уже через 2 години) або значно підзіше (4 доби і більше).  Що важче захворювання, то коротший інкубаційний період.

Симптоми ботулізму:

порушення близького зору: ви не можете читати текст, але добре бачите предмети,

сильно виражена сухість у роті,

важко говорити (голос стає тихим, гугнявим або пропадає)

підвищена стомлюваність, м’язова слабкість,

запаморочення,

короткочасні ознаки ураження травної системи (нудота, блювання, послаблення випорожнень), а потім - стадія парезу кишечнику (здуття живота, закреп),

ураження м’язів шиї та кінцівок.

Симптоми ботулізму найчастіше з'являються поступово, немає різких підйомів температури, тому виникає ілюзія несерйозності хвороби. У подальшому з'являється порушення зору – одна з найперших ознак ботулізму (хворого турбує "сітка або туман" перед очима, двоїння предметів, важкість читання, що пов'язано з паралічем очних м'язів). Одночасно виникають спрага, сухість слизових оболонок, розлад ковтання, може змінитися тембр голосу. Хворі скаржаться на відчуття "грудки" у горлі, біль під час ковтання, подразнення в горлі – усі ці симптоми обумовлені ураженням ковтальних м'язів.

Неврологічна симптоматика триває кілька днів і супроводжується загальнотоксичним синдромом – хворі скаржаться на сильний головний біль, запаморочення, безсоння, загальну слабкість, підвищення температури тіла. У важких випадках  пацієнтів турбує відчуття нестачі повітря, тягар в грудній клітці, дихання стає поверхневим. Розвивається дихальна недостатність, що є причиною смерті при ботулізмі.

При найменшій підозрі на ботулізм негайно зверніться до лікаря. Госпіталізація обов’язкова незалежно від тяжкості хвороби.

ЛІКУВАННЯ БОТУЛІЗМУ

Усі хворі на ботулізм незалежно від клінічної форми захворювання підлягають госпіталізації. Успіх лікування залежить від ранньої діагностики, правильного лікування, у більшості випадків - введення ботулінічного антитоксину (синоніми: сироватка, імуноглобулін).

Цього року Україна вперше на національному рівні  закупить  сироватки, серед яких сироватка проти ботулізму. До 2018 року закупівля сироваток здійснювалася за кошти обласного або місцевого бюджетів, проте через відсутність реєстрації з 2014 року в Україні сироватка відсутня. Гуманітарні вантажі до цього часу були єдиним шляхом забезпечити громадян України специфічними сироватками в разі необхідності. Так, наприкінці жовтня минулого року на прохання МОЗ Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні доставив 150 доз протиботулінічного імуноглобуліну, який розподілено між регіонами.До уваги власників тварин

У 2017 році постраждало від укусів тваринами 159 осіб, у тому числі у 34 випадках домашніми собаками, 48 випадках – домашніми котами.

         Можливо варто нагадати мешканцям міста про те, що вони несуть відповідальність за тих тварин, яких вони утримують. Правила утримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м.Енергодарі затверджені

рішенням міської ради від 27.12.2013 №12.

         У пункті 4.1 визначені обов’язки  власників тварин, зокрема:

         - не допускати можливості безконтрольного виходу тварини поза межі місця її утримання;

          - забезпечити наявність намордника (для собак та інших тварин, які мають потенційно небезпечний характер), повідця, що необхідні для здійснення вигулу домашньої тварини поза місцем її постійного утримання;

         - не допускати забруднення приміщень, сходових клітин та інших місць загального користування в будинках, дворах і на вулицях екскрементами тварин;

         - прибирати екскременти за своїми тваринами;

         - регулювати приплід тварин, у тому числі шляхом стерилізації;

         - забезпечувати тишу попереджувати лай собак у багатоквартирних будинках з 22:00 до 8:00;

         - відшкодовувати фізичним та юридичним особам збитки, що нанесені тваринами, у визначеному чинним законодавством порядку.

Пунктом 4.4. власникам тварин зокрема заборонено:

         - утримувати тварин (собак, котів) незареєстрованими та не імунізованих проти сказу;

         - утримувати їх в місцях загального користування (у коридорах, підвалах, горищах, сходових клітинах тощо);

         - у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння вигулювати тварин;

         - заводити тварин (окрім тих, які використовуються для здійснення супроводу собак-поводирів) у приміщення магазинів (крім спеціалізованих магазинів для тварин), об'єктів громадського харчування, освіти та культури, на територію дитячих майданчиків та інші місця загального користування; 

         - жорстоко поводитися з ними, залишати бездоглядними, знищувати їх; 

         - навчати собак атакувати людину в життєво важливі органи;

         - інші дії чи бездіяльність, що суперечать принципам захисту тварин від жорстокого поводження.

Правилами  потенційно небезпечну собаку дозволяється вигулювати лише особам, які досягли 18-річного віку, психічно здоровим, фізично спроможним керувати твариною, та які не перебувають під впливом алкоголю, препаратів, які мають виражену седативну дію.

Заборонено  вигул собак без наявності повідка, намордника, особистого номерного знаку заборонено. Без намордника дозволяється вигул собак декоративних порід, висотою у холці до 50 см.

         Пропонуємо власникам тварин взяти до виконання вимоги цих Правил та забезпечити їх виконання.


До уваги громадян!

 

Щомісяця прокурором Запорізької області проводяться прийоми громадян, які проживають у віддаленій сільській місцевості? в режимі відео конференції. 

Відповідно до графіка прийом громадян в режимі відеоконференції здійснюватиметься у приміщеннях Кам’янсько-Дніпровського, Василівського, Михайлівського відділів Енергодарської місцевої прокуратури о 10:00 кожний третій  понеділок місяця.

У разі необхідності, звернутися до прокурора області особисто, громадяни можуть заздалегідь записавшись на прийом, повідомивши свої дані та суть питання за телефонами Кам’янсько-Дніпровського, Василівського, Михайлівського відділів Енергодарської місцевої прокуратури (238) 2 33 29, (275) 7 26 03, (06132) 2 04 49 відповідно.

        У день прийому громадянам необхідно з’явитись зі зверненням до відповідного відділу місцевої прокуратури для спілкування з прокурором області в режимі відеоконференції. При собі мати паспорт або інший документ, який засвідчує особу.

Казкових вакансій не буває - не ризикуй власною свободою

щодо фінансування і використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам
на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження в м.Енергодарі

Термінової допомоги на лікування потребує трирічний енергодарець

Богдан Мудрий


        У маленького жителя міста Енергодара Богдана Мудрого лікарі діагностували портальну гіпертензію, варикозне розширення вен стравоходу І-го ступеня. 
        Хвороба перебуває на початковій стадії, при якій операція дає високі шанси на одужання. У Богдана вже є проблеми з печінкою, виявлено один з різновидів вірусу герпесу, аналізи крові значно відхиляються від норми. Сьогодні дитині потрібна термінова операція, щоб розширені вени не привели до ще більш серйозних проблем в організмі. 
        Операцію готові здійснити у Москві. Вартість лікування - 410 тисяч гривень. 
        Необхідна на операцію сума непідйомна для батьків хлопчика. Батько працює на Запорізькій тепловій електростанції, мати - у декретній відпустці. У сім’є виховується ще 16-річний син. 
        Родина Мудрих звертається до жителів міста, депутатів, підприємців – всіх небайдужих громадян з проханням надати фінансову допомогу. 
        Чужої біди не буває! Не залишаймося осторонь, адже навіть незначна сума може стати вирішальною у долі маленької дитини. 

Реквізити для допомоги

 

Номер картки ПриватБанку: 5168 7427 0333 5582 
Мудра Наталія Станіславівна 

Контактні телефони: 
мати Наталія: 066 390 82 73 батько Леонід: 095 447 54 59

 
 
 
 

ОГОЛОШЕННЯ 
ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОСТРАЖДАЛИХ УЧАСНИКІВ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ САНАТОРНО-КУРОРТНИМ ЛІКУВАННЯМ 


        Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради повідомляє, що, згідно Постанови КМУ № 200 від 31.03.2015 року «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням» (зі змінами) виконавчі органи міських рад (органи соціального захисту населення) забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок: 
        1) учасників бойових дій - щороку строком на 18-21 день; 
        2) інвалідів війни - позачергово щороку строком на 18-21 день. 
        У разі, коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них. 
        Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання. 
        Для взяття на облік особа чи її законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/окопію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та копію документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. 
        Під час подання копій документів особи надають їх оригінали для огляду. 
        Компенсація за доплату, пов’язану з поліпшенням умов проживання в санаторії та за продовження строку лікування, не здійснюється. 
        Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється. 
        Останнім днем періоду перебування осіб у санаторно-курортних закладах є 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.

ЗАПРОШУЄМО ПРИЄДНАТИСЬ ДО БЛАГОДІЙНОЇ АКЦІЇ! 

        З метою надання фінансової підтримки постраждалим особам і внутрішньо переміщеним особам, які опинились у складних життєвих обставинах, Мінсоцполітики відповідно до Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №535, відкрито рахунки для зарахування коштів від фізичних і юридичних осіб для надання одноразової допомоги громадянам зазначених категорій.
        З огляду на складну ситуацію, в якій опинилися громадяни зазначених категорій, надання такої допомоги є вкрай важливим для забезпечення їхньої життєдіяльності. У зв’язку з цим, Мінсоцполітики України пропонує провести благодійну акцію, у рамках якої перерахувати кошти для підтримки зазначеної категорії населення.
        Просимо підтримати ініціативу та приєднатися до благодійної акції Мінсоцполітики.
        Реквізити рахунків для зарахування благодійних внесків:

        1. Для зарахування коштів у національній валюті (гривні):
    
        Міністерство соціальної політики України,
        ЄДРПОУ – 37567866,
        р/р 31252301178737 у Державній казначейській службі України в м.Київ,
        МФО 820172

        2. Для зарахування коштів у євро та доларах США:

        Міністерство соціальної політики України,
        ЄДРПОУ – 37567866,
        р/р 25302020054709 в АТ «Укрексімбанк» м.Київ МФО 322313


Місцями пам'яті повстанських перемог у Запорозькому краї: Азовська операція Нестора Махна
https://youtu.be/Q320aCcRw9A

До уваги керівників підприємств, організацій та установ міста! 

        Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради інформує, що за результатами переговорів 10.10.2017 керівниками Сторін Генеральної угоди про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні підписано Домовленість.
        Відповідно до Домовленості Сторони дійшли згоди внести зміни до пункту 2.4, яким передбачено, що у 2017 році на підприємствах, в організаціях не бюджетної сфери всіх форм власності тарифна ставка робітника І розрядку встановлюється у розмірі визначеному відповідною галузевою, територіальною угодою, колективним договором, а для галузей, в яких не укладено галузеві угоди або положення укладених угод (згідно з реєстром, розміщеним на сайті Міністерства соціальної політики) не регулюють розмір тарифної ставки робітника І розряду, - на рівні, що не менше як на 10% перевищує визначений Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» прожитковий мінімум для працездатної особи. 
         Підписана Домовленість є невід ємним додатком до Генеральної угоди. Враховуючи зазначене, з метою виконання положень Домовленості рекомендуємо керівникам підприємств, установ та організацій вжити заходів для забезпечення її реалізації.


ЗВЕРНЕННЯ

колективу Дитячої музичної школи Енергодарської міської ради до депутата Енергодарської міської ради Нікітіної Лесі Олександрівни

 

 

Депутату

Енергодарської міської ради

Нікітіній Л.О.

 

Шановна Леся Олександрівна!

 

         Колектив Дитячої музичної школи Енергодарської міської ради Запорізької області звертається до Вас з проханням посприяти в початку робіт по ремонту системи опалення школи.

         У 2015 році був розроблений робочий проект «Реконструкція системи опалення в дитячій музичній школі за адресою: проспект Будівельників, буд. 23, м.Енергодар, Запорізької області», в тому ж році на додаток до проекту було проведено Енергоаудит, в 2017 році складено Енергетичний паспорт і робочий проект пройшов експертизу на енергоефективність в м. Київ. Відділом культури Енергодарської міської ради весь цей час проводилися роботи по залученню коштів для виконання робіт по проекту.

         У жовтні 2017 року до Фінансового управління Енергодарської міської ради надійшли кошти, надані за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів із соціально-економічної компенсації ризику населення, яка проживає на території зони спостереження, необхідні для проведення робіт з реконструкції системи опалення в дитячій музичній школі.

         Наступну зиму, при теперішньому стані опалювальної системи, школа не витримає. У грудні 2016 – лютому 2017 року температура в деяких навчальних класах падала до +13 ° С. Діти і педагоги стали частіше хворіти. Тільки в грудні 2016 року в зв'язку з простудними захворюваннями перебували на лікарняному 20 співробітників школи.

         Неможливо навчати дітей грі на музичних інструментах в холодних класах, тому що клавіші фортепіано і роялю покриті пластиком, кнопки баянів виготовлені з пластику та металу, духові інструменти повністю складаються з металу. Дотик до холодних музичних інструментів та їх частин викликає дуже швидке замерзання рук і всього тіла дитини і може потягнути за собою розвиток хвороби суглобів.

         Нажаль, на сьогоднішній день, роботи не розпочаті, не отримано дозволу на початок виконання робіт. Для його отримання необхідно, щоб було  укладено договір на авторський нагляд з вашим підприємством «Теплоенергоавтоматика». Тому, шановна Леся Олександрівна, звертаємося до Вас як до жінки-депутата, керівника підприємства, який може допомогти у вирішенні нашої проблеми. Будь ласка, надайте сприяння у підписанні договору щодо здійснення авторського нагляду. Перша зробіть крок назустріч.

 

З повагою,

Директор Дитячої музичної школи

Енергодарської міської ради                                                                                                                  Є.М.Бородіна

До уваги громадськості!

 

Шановні енергодарці!

        

Доводимо до вашого відома, що за ініціативи міського голови у місті запроваджено соціальну програму "Ми з тобою" метою якої є надання допомоги нужденним дітям і незахищеним містянам за допомогою небайдужих жителів.

Пункт прийому допомоги організовано у приміщенні Енергодарського міського центру соціальних служб для сімї, дітей та молоді, вул. Козацька, 17, кабінет №21 та №4, телефон: 6 19 54, 4 38 44.

         Дітям потрібен одяг, продукти харчування, постільна білизна, засоби гігієни, побутова хімія, канцелярські товари, ковдри, письмовий стіл, ліжко.

         Запрошуємо вас долучитися до програми.Що необхідно знати при проведенні перепланування, переобладнання чи реконструкції житла

Якщо у вас з'явилося бажання змінити внутрішній простір своєї квартири, варто пам'ятати про деякі нюанси, які допоможуть уникнути проблем у майбутньому.

На початку січня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів від 28.12.2016 №1024, відповідно до якої було внесено зміни до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків. Зокрема, передбачається, що власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на переобладнання і перепланування свого помешкання на підставі ст.100 і 152 Житлового кодексу УРСР.

Даною постановою Кабінет Міністрів України спростив процедуру по переобладнанню і переплануванню житла. Тепер при виконанні робіт, які не передбачають втручання в несучі конструкції, отримувати дозвільні документи не потрібно. Однак слід зазначити, що дане спрощення не стосується процедури оформлення капітального ремонту та реконструкції житла.

 

Тож, які роботи більше не потребують дозволу, а які все ще підлягають «узаконенню»?

Для того, щоб визначитися, чи необхідно вам буде погоджувати виконання робіт в контролюючих органах, варто розібратися, які роботи відносяться до переобладнання, перепланування, капітального ремонту і реконструкції, та розглянути наступні визначення.

Переобладнання ремонтно-будівельні роботи, до яких належать: улаштування в окремих квартирах багатоповерхових будинків індивідуального опалення та іншого інженерного обладнання, перенесення нагрівальних сантехнічних і газових приладів, переустаткування туалетів, ванних кімнат тощо з метою поліпшення її експлуатаційних теплотехнічних та інших показників, якщо це не порушує прав інших фізичних та юридичних осіб.

Перепланування комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних зі зміною розмірів або функціонального призначення приміщень, які виконуються шляхом перенесення, розбирання і влаштування перегородок, перенесення і влаштування дверних прорізів без втручання в несучі конструкції та зі збереженням зовнішніх геометричних розмірів.

Капітальний ремонт це комплекс ремонтно-будівельних робіт, без зміни геометричних розмірів об’єкта, який передбачає втручання у несучі та орогоджувальні системи при зміні або відновленні конструкцій чи інженерних систем та обладнання у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнацією.

Реконструкція житла комплекс ремонтно-будівельних робіт, пов'язаних зі зміною технічних характеристик і параметрів об’єкта нерухомості з метою поліпшення умов проживання, які передбачають зміну зовнішніх геометричних розмірів, втручання в капітальні (несучі) конструкції або їх елементи, організацію прибудов, появу абсолютно нового об'єкта шляхом зникнення старого.

Власник квартири (житлового приміщення) – фізична або юридична особа, якій належить право володіння, користування та розпорядження квартирою (житловим приміщенням), зареєстроване в установленому законом порядку.

Наймач квартири (житлового приміщення) громадянин, на ім'я якого видано ордер на жиле приміщення та укладено договір найму даного жилого приміщення в будинках державного, громадського чи комунального житлового фонду.

Отже, до робіт, які все ще підлягають «узаконенню», можна віднести: розподіл чи об’єднання житла, облаштування прорізів у несучих стінах, а також здійснення будь-яких робіт, пов’язаних з порушенням капітальних конструкцій. І виконувати такі роботи можуть лише власники житла і за умови отримання дозвільних документів від Державної архітектурно-будівельної інспекції.

 

Обмеження при виконанні перепланування, переобладнання чи реконструкції житла.

Разом з тим, окремі архітектурні зміни все ще під забороною. Всі ці заборони передбачені нормативними актами і обов'язкові для застосування усіма юридичними і фізичними особами на території України незалежно від форм власності і відомчої належності.

Забороняється перепланування, переобладнання, реконструкція, при виконанні яких здійснюється:

- об'єднання балконів з приміщеннями квартир у житлових будинках та гуртожитках шляхом демонтажу віконно-дверних рам та зовнішніх стін;

- збільшення площі санвузлів і ванних кімнат за рахунок житлових приміщень квартири;

- порушення цілісності внутрішньобудинкових систем електро- , тепло- , водопостачання та водовідведення, перенесення приладів центрального опалення на балкони та лоджії;

- встановлення системи теплих водяних підлог, які живляться від загальнобудинкової системи опалення;

- перенесення технологічних стояків інженерних комунікацій;

- демонтаж несучих опор, стін і балок;

- демонтаж або перекриття вентиляційних каналів і коробів;

- розміщення кухні і санвузлів (ванні кімнати, туалети) над і під житловими приміщеннями;

- розширення існуючих та прибудова нових літніх приміщень, балконів, лоджій, терас, веранд, господарських приміщень квартир (окрім випадків, передбачених законодавством);

- приєднання до квартир допоміжних (підсобних) приміщень загального користування та їх часток (холів, коридорів, тамбурів, підвалів тощо);

- улаштування нових віконних прорізів, розширення або зміна форми існуючих віконних і балконних прорізів у зовнішніх стінах (крім демонтажу підвіконної частини при виході на лоджію);

- прибудова балконів і лоджій до квартир (житлових приміщень) у житлових будинках, фасади яких виходять на проспекти та вулиці;

- устрій прорізів в несучих стінах без розробки спеціальних розділів проекту по їх підсиленню та отримання дозвільних документів;

- перенесення газових плит в інші приміщення без розробки спеціальних проектів та отримання технічних умов експлуатуючої організації;

- збільшення навантажень на несучі конструкції перекриття шляхом зведення перегородок з важких матеріалів.

А згідно зі ст. 24 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» роботи з перепланування, що супроводжуються шумом, забороняється проводити у робочі дні з 21.00 до 8.00, а у святкові та неробочі дні — цілодобово.


Отже, підсумуємо!

В разі намірів поліпшити свої житлові умови вам необхідно визначитися які саме ремонтно-будівельні роботи ви плануєте виконати та чи маєте право їх виконувати.

Процедура проведення перепланування, переобладнання чи реконструкції житла може проходити за наступними сценаріями:

1.            Ви є власником квартири (приміщення) і плануєте проведення робіт з перепланування та переобладнання, які не передбачають втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування вам не потрібно отримувати жодних дозвільних документів.

Після завершення зазначених робіт необхідно лише внести відповідні змін до технічного паспорту квартири (приміщення).

2.            Ви є наймачем квартири (приміщення) і плануєте проведення робіт з перепланування та переобладнання, без втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, внаслідок яких не змінюється площа, кількість чи склад приміщень вам не потрібно отримувати жодних дозвільних документів та погоджень.

3.            Ви є наймачем квартири (приміщення) і плануєте проведення робіт з перепланування та переобладнання, без втручання в несучі конструкції та/або інженерні системи загального користування, але внаслідок яких змінюється площа, кількість чи склад приміщень вам необхідно отримати письмове погодження наймодавця (орендодавця) житла, якщо інше не передбачено договором найму (оренди).

Для отримання даного погодження необхідно замовити проектну документацію на перепланування і технічні умови на переобладнання від експлуатуючих організацій (у разі втручання в інженерні системи загального користування) та вже з цими документами звернутися до балансоутримувача будинку за погодженням.

4.            Ви є власником квартири (приміщення) і плануєте проведення робіт з капітального ремонту чи реконструкції вам необхідно отримати дозвільні документи на виконання будівельних робіт.

Для отримання даних документів необхідно звернутися до відділу державного архітектурно-будівельного контролю Енергодарської міської ради. Після завершення зазначених робіт потребується введення об’єкта в експлуатацію та виготовлення нового технічного паспорту.

 

Чим загрожує незаконне проведення робіт з перепланування, переобладнання чи реконструкції житла?

За самовільно проведене перепланування, переобладнання чи реконструкції житла законодавством України передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність.

До того ж, у разі виявлення самовільно проведених перепланування, переобладнання чи реконструкції житла, вас не лише притягнуть до відповідальності, а і у разі порушення конструктивних, інженерних елементів або засобів протипожежного захисту,  зобов’яжуть за свій рахунок повернути приміщення до попереднього стану.

І навіть, якщо ніхто не притягне вас до відповідальності, надалі ви не зможете розпоряджатися власним житлом ( наприклад оформити або переоформити право власності)!

 

І насамкінець.

Як бачите, процедура оформлення перепланування житла дійсно спрощена, особливо, якщо ви є власником.

З метою уникнення цілого ряду проблем у майбутньому, порушення прав інших людей та законодавства в цілому, закликаємо вас дотримуватися законодавства України та при необхідності звертатися за консультаціями до відповідних фахівців.


Соціальні послуги, які надаються на території міста Енергодара

 

У сфері надання соціальних послуг триває масштабна реформа, яка передбачає суттєві зміни в організації роботи установ та закладів, які надають соціальні послуги. Змінюється характер відносин з отримувачами соціальних послуг, працівниками, партнерами.

Основними тенденціями розвитку сфери соціальних послуг є впровадження Державних стандартів, вивчення системи моніторингу та оцінки якості соціальних послуг, створення системи інформування населення про наявні соціальні послуги.

Управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради проводить визначення потреб населення у соціальних послугах, з метою прийняття рішень щодо розвитку й оптимізації системи соціальних послуг адміністративно-територіальної одиниці та планування  бюджетних коштів між напрямами діяльності.

До визначення потреб населення у соціальних послугах залучаються надавачі соціальних послуг, а в місті Енергодарі це -  територіальний центр соціальної допомоги (надання соціальних послуг) УПСЗН та міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. Також до визначення потреб залучаються  служба у справах дітей міської ради, відділ охорони здоров'я міської ради, управління освіти, міський центр зайнятості.

Основними завданнями при визначенні потреб адміністративно-територіальної одиниці є:

 - виявлення та аналіз потреб осіб, сімей, які перебувають у складних    життєвих обставинах, або соціальної групи у соціальних послугах;

 -  визначення пріоритетів щодо організації надання соціальних послуг;

 - розробка програм розвитку системи надання соціальних послуг.

Визначення індивідуальних потреб здійснюється постійно протягом року шляхом відвідання осіб/сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, або соціальної групи за місцем їх проживання/перебування та проведення комплексного обстеження та (або) опитування. Також визначення індивідуальних потреб потенційних отримувачів здійснюється у разі надходження інформації від особи, яка перебуває у складних життєвих обставинах, органів, установ, закладів, організацій, окремих фізичних осіб про необхідність надання цій особі допомоги.

Соціальні послуги фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. 

Перелік соціальних послуг, що надаються на території міста, відповідно до наказу Мінсоцполітики від 03 вересня 2013 року  №537

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг)  управління праці та соціального захисту населення:

-         Догляд вдома;

-         Послуга соціальної інтеграції та реінтеграції;

-         Послуга соціальної реабілітації;

-         Кризове та екстрене втручання;

-         Консультування;

-         Представництво інтересів

Енергодарським міським центром соціальних служб для сім´ї, дітей та молоді:

-         Послуга з влаштування до сімейних форм виховання;

-         Послуга соціальної адаптації

-         Послуга соціальної інтеграції та реінтеграції;

-         Послуга габілітації;

-         Послуга соціальної реабілітації;

-         Кризове та екстрене втручання;

-         Консультування;

-         Соціальний супровід/патронаж;

-         Представництво інтересів;

-         Соціальна профілактика.

Одержувачами соціальних послуг є особи або представники соціальних груп, які відповідно до соціальних, демографічних або інших ознак перебувають у складних життєвих обставинах і не можуть самостійно їх подолати. А саме: особи похилого віку, інваліди, діти-інваліди, діти, які опинились в складних життєвих обставинах, особи з психічними  захворюваннями, особи, які відбували покарання, бездомні особи, особи з проблемами вживання психоактивних речовин, особи, які постраждали від насильницьких та протиправних дій (у т.ч., які постраждали від насильства в сім’ї, які постраждали від торгівлі людьми), сім´ї, які перебувають у складних життєвих обставинах особи, які перебувають у конфлікті з законом.

Трагічні події на сході країни та зовнішня окупація призвели до виникнення нових соціальних груп – внутрішньо переміщених осіб, які були вимушені залишити окуповані території та зону бойових дій та учасників антитерористичної операції.

Тому виникла необхідність надання додаткових соціальних гарантій учасниками АТО, членам їх сімей, а також сім'ям, члени яких загинули під час проведення АТО, зокрема, у частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб, забезпечення їх потреб у соціальному обслуговуванні та психологічній підтримці.

З цією метою у місті прийнята Комплексна програма підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Кожного року програма доповнюється новими завданнями та заходами, збільшується фінансування.

Стратегія реформування системи надання соціальних послуг прийнята розпорядження КМУ від 08.08.2012 р. № 556-р визначає пріоритетні напрями удосконалення соціального обслуговування: розширено перелік послуг, що надаються за місцем проживання; вводиться оцінка потреб дитини та її сім’ї як обов’язкова умова планування та надання соціальних послуг з акцентом на підвищення батьківської компетентності. А ще Стратегія  передбачає забезпечення поступового переходу до роздержавлення системи соціальних послуг, що є логічним та позитивним кроком.

Однак, некомерційний сектор, що надавав би соціальні послуги у місті Енергодар відсутній  через їх нерентабельність та неприбутковість; отже державні (комунальні) установи все одно залишаються головними надавачами соціальних послуг, і ми не покладаємо надмірних сподівань на активність приватного та громадського сектору. Натомість,  розширяємо повноваження органів місцевого самоврядування у частині визначення потреби територіальної громади у соціальних послугах та забезпечення власних джерел їх фінансування.

На жаль, без змін залишається ситуація в якій виявлено категорії осіб, які потребують, однак, не отримують послуг, а саме: догляду за психічно хворими особами, паліативної допомоги, надання притулку, соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі.

Для часткового вирішення питання забезпечено обслуговування окремих категорій громадян у відділенні соціальної допомоги вдома територіального центру. На обслуговування приймаються одинокі особи, які перебувають на обліку у психіатра та не потребують постійної сторонньої допомоги, невиліковно хворі громадяни, які потребують паліативної допомоги.

З проблемних питань залишається проведення капітальних ремонтних робіт у відділеннях територіального центру. Вирішення даного питання можливе тільки при передачі Державного закладу СМСЧ №1, де розташовані відділення на умові оренди, у комунальну власність міста.

           Рішенням Енергодарської міської ради від 04.10.2013 року №10 у структурі територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) створено службу обліку бездомних громадян та осіб, звільнених з місць позбавлення волі. Служба обліку створена для ведення обліку громадян, що не мають житлового приміщення (будинку, квартири, кімнати тощо), яке вони можуть використовувати для проживання/перебування і в якому можуть бути зареєстровані.                                                                                                    Згідно з правилами реєстрації місця проживання затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 року №207 подання заяви про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання бездомних та інших осіб, які не мають постійного місця проживання, покладається на відповідну спеціалізовану соціальну установу, заклад соціального обслуговування та соціального захисту, де проживають зазначені особи. Таким чином, управління праці та соціального захисту населення Енергодарської міської ради позбавлено можливості реєструвати бездомних осіб за юридичною адресою управління.

Управління праці

та соціального захисту населенняДо уваги громадян міста!


        З метою забезпечення взаємодії з населенням, громадськими організаціями з питань попередження торгівлі людьми та доступу постраждалих осіб до послуг у сфері протидії торгівлі людьми, виконавчий комітет Енергодарської міської ради надає інформацію щодо безкоштовної та конфедіційної підтримки та допомоги постраждалих від торгівлі людьми.      

національна «горяча лінія» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 

0-800-500-501

527

безкоштовно для абонентів Київстар, МТС, Life

 

ЗОГО «Об’єднання психологів, психоаналітиків «Взаємодія»

061-270-92-91

067-393-80-65

099-71-57-833

 

відділ у справах сім’ї та молоді міської ради

06139-6-06-05

 

        

Якщо вам стало відомо факти, пов’язані з торгівлею людьми, з метою оперативного реагування та надання допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, телефонуйте за вищенаведеними

 номерами.Передача ДЗ "СМСЧ №1": запитання та відповіді

 

1.     Чому необхідно здійснити передачу?

 

Відповідно до змін, внесених до п. 8 ч.1 ст. 87 і п.3 ч.1 ст.89 Бюджетного кодексу України, ст.28 Закону України «Про державний бюджет України на 2015 рік», спеціалізовані медико-санітарні частини, у тому числі ДЗ «СМСЧ №» МОЗ України, вилучені з переліку видатків на охорону здоров’я, що здійснюються з Державного бюджету України та передані на фінансування з місцевих бюджетів з відповідним фінансовим забезпеченням їх діяльності за рахунок медичної субвенції.

         Забезпечити передачу з державної до комунальної власності відповідних установ, закладів та організацій необхідно було у місячний строк з дня набрання чинності Закону України від 28.12.2014 №79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин» (п.3 Прикінцевих положень).

         Внесено зміни до Постанови КМУ від 16.05.2011 №501, відповідно до яких з переліку закладів охорони здоров’я та програм у галузі охорони здоров’я, що забезпечують виконання загальнодержавних функцій, видатки на які здійснюються з державного бюджету, вилучені спеціалізовані медико-санітарні частини.

         Альтернативи питанню щодо здійснення заходів щодо передачі ДЗ «СМСЧ №1» з державної до комунальної власності немає.

         Усі питання, пов’язані з організацією роботи, реорганізацією та фінансовим забезпечення діяльності ДЗ «СМСЧ №1» відносяться до компетенції місцевих органів влади.

 

2.     Оплата праці, збереження надбавок.

 

Оплата праці і надалі буде здійснюватиметься відповідно до вимог наказу Міністерства праці та соціальної політики України та МОЗ України від 05.10.200 №308/519 «Про впорядкування умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення».

Відповідно до частини другої п. 2.4.6 даного наказу

«Посадові   оклади    (тарифні    ставки)    медичних    та  фармацевтичних  працівників закладів охорони здоров'я,  які були в підпорядкуванні III Головного управління МОЗ СРСР, підвищуються на 25 відсотків, а інших працівників цих закладів - на 20 відсотків».

 

3.     Щодо планування коштів на видатки установи

 

Відповідно до положень ст.103 Бюджетного Кодексу України медична субвенція спрямовується на видатки місцевих бюджетів, передбачені у п.3 ч.1 ст.89 та п.3 ч.1 ст.90 цього Кодексу, для оплати поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв.

Залишки коштів за медичною субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і можуть використовуватися у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції та на оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я.

 

Відповідно до положень постанови КМУ «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» від 23.01.2015 №11 дозволено здійснювати протягом бюджетного періоду видатки на фінансування закладів охорони здоров’я та програм у сфері охорони здоров’я, визначених у ст.103 Бюджетного кодексу України, одночасно з державного та місцевого бюджетів та/або одночасно з різних бюджетів.

 У п.3 Порядку та умов надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затверджених даною постановою, зазначено, що субвенція спрямовується на оплату поточних видатків закладів охорони здоров’я та програм у сфері охорони здоров’я, визначених у ст.103 Бюджетного кодексу України.

У разі забезпечення у повному обсязі потреби у поточних видатках на бюджетний період за рахунок субвенції та за умови відсутності простроченої бюджетної заборгованості за захищеними видатками закладів охорони здоров’я субвенція може спрямовуватися на їх капітальні видатки.

 

Відповідно до розподілу медичної субвенції, яка надходить до м.Енергодара, обсягів видатків не вистачає навіть на покриття витрат щодо заробітної плати.

         Так, у 2016 році з медичної субвенції на покриття заробітної плати планувались кошти у обсязі 35 927 374 грн. (77,4%), з міського бюджету – 10 485 573 грн (22,6%), разом - 46 412 947 грн.  На оплату комунальних платежів з міського бюджету планувались кошти у обсязі 3 792 389 грн., фактично використано – 3 629 106,1 грн.

         У 2017 році на виплату заробітної плати за рахунок медичної субвенції заплановано кошти у сумі 45066800 грн.(66,6%), з міського бюджету  22 597 947 грн.(33,4%), разом 67 664 747 грн. На оплату комунальних платежів з міського бюджету заплановані видатку у обсязі 4 417 533 грн.  

         У зв’язку з чим всі видатки на капітальні витрати планувати за рахунок медичної субвенції не можливо. Ці заходи необхідно здійснювати за кошти міського бюджету, а це не малий обсяг видатків, які повинні бути направлені на установу, яка не належить територіальній громаді і у якої на даний час не визначений статус.

 

4.     Щодо можливостей не входження до госпітального округу

      У відповідь на лист міського голови м.Южноукраїнськ  з даного питання МОЗ України у листі від 27.04.2017 №10.1-12/10/2/858-17/11670, листі від 07.04.2017 №10.1-12/10/821-17/9776 зазначив, що у питанні створення госпітальних округів у міст-супутників атомних електростанцій жодних преференцій немає. Всі питання щодо перспектив розвитку та функціонування медичних закладів на території покладається на Госпітальну раду. Госпітальна рада є дорадчим органом, створеним учасниками госпітального округу для визначення проблемних питань, координації дій, розробки пропозицій та рекомендацій щодо реалізації на рівні госпітального округу державної політики у сфері охорони здоров’я, а також організації та фінансування медичної допомоги в госпітальному окрузі.

5.     Щодо автономізації медичних закладів, збереження штатних одиниць

 

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань охорони здоров'я» від 06.04.2017 №2002-VIII врегульовує питання щодо реформування організаційно-правового статусу закладів охорони здоров’я та їх фінансування. Документом встановлено спрощений порядок реорганізації закладів охорони здоров’я, порядок переоформлення ліцензій, інших дозвільних документів. Крім того, встановлюється низка стимулів, в тому числі фінансових, для реорганізації закладів охорони здоров’я.

Цей закон передбачає, що медичні заклади стають такими самими підприємствами, які і всі інші. Закон дозволяє медичним закладам повноцінно господарювати, їх права розширено до рівня всіх інших суб’єктів господарювання України включно з правом підписувати контракти, мати свій рахунок та встановлювати рівень заробітної плати без прив’язки до тарифної сітки.

Переваги реорганізації:

- керівник підприємства отримує значно більшу, ніж керівник бюджетної установи, свободу у розпорядженні активами, фінансами та формуванні кадрової політики, визначенні внутрішньої організаційної структури закладу;

- має можливість самостійно встановлювати будь-які форми оплати праці працівників, що допускаються законодавством;

- фінансування підприємства здійснюється не за постатейним кошторисом витрат, а на основі власного фінансового плану, що дозволяє ефективно розпоряджатися коштами;

- медзаклади отримають право мати власний рахунок у держбанку;

- медзаклади отримують право утворювати об’єднання з іншими закладами, які також діють у статусі підприємства, з метою перерозподілу функцій між ними та спільної оптимізації використання матеріальних, людських та фінансових ресурсів;

- медзаклади отримують можливість наймати за договорами підряду лікарів фізичних осіб-підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Відповідно до положень діючого Статуту у ДЗ «СМСЧ №1» немає повноважень здійснювати господарську діяльність з медичної практики з іншими медичними закладами на договірних умовах. У зв’язку з цим центр госпітального округу вирішено сформувати у м.Василівка. 


https://drive.google.com/a/en.gov.ua/file/d/0B6ICiPAf7PiQa2Y0dXBBNUxaQ0E/view?usp=drive_web

«Подорожуємо по безвізу: запитання – відповідь» 
(інформаційний довідник) 

        Усі рішення схвалені. Коли очікувати запровадження ЄС візового режиму для України?
        Рішення про запровадження безвізового режиму буде опубліковано та набере чинності через 20 днів після публікації в «Офіційному журналі ЄС» (цей час є об’єктивно необхідним для повідомлення прикордонних служб держав-членів ЄС про запровадження безвізового режиму поїздок громадян України).
        Якими будуть умови безвізового режиму для громадян України?
        Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть подорожувати до держав-учасниць Шенгенської угоди без необхідності отримання в’їзної візи держави призначення.
        Безвізовий режим дозволятиме короткотермінове перебування в державах-членах ЄС (за виключенням Великобританії та Ірландії) та інших державах-учасницях Шенгенської угоди до 90 днів протягом 180 днів.
        Перевірити сукупний строк перебування особи в ЄС можна за наступним посиланням:
http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/what-we-do/policies/borders-and-visas/border-crossing/schengen_calculator_en.html?lang=en
        У разі, якщо особі необхідно перебувати в ЄС триваліший час, їй необхідно буде оформити візу.
        Безвізовий режим також не означатиме права на проживання чи на працевлаштування в ЄС.
        Якщо мені необхідно перебувати довше, ніж 90 днів.
        Перевищення дозволеного строку перебування може стати причиною відмови у в’їзді до держав-учасниць Шенгенської угоди у майбутньому.
        Відтак, якщо про те, що сукупний строк Вашого перебування може перевищити 90 днів протягом 180 днів, стало відомо до початку поїздки, Вам необхідно якнайшвидше звернутися до консульської установи держави призначення з метою отримання консультації та, залежно від випадку, оформлення візи необхідного типу.
        Якщо про ризик перевищення дозволеного строку стало відомо після початку подорожі, Вам необхідно невідкладно звернутися до міграційних органів влади держави перебування для отримання консультації та врегулювання Вашого міграційного статусу.
        У виключних випадках термін перебування може бути подовжено, наприклад, у разі необхідності термінового лікування, стихійного лиха, виникнення інших непереборних обставин.
        Що потрібно для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони?
        Для того, щоб скористатись правом безвізових поїздок до Шенгенської зони, потрібно оформити закордонний біометричний паспорт (http://dmsu.gov.ua/posluhy/dokumenti-dlya-vijizdu-za-kordon ).
        Крім цього, також необхідно мати під час кожної подорожі документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на весь час перебування і намір повернутися до місця проживання.
        Громадяни, які мають дійсний закордонний паспорт старого зразка (не біометричний) також можуть в’їжджати на територію ЄС за наявності шенгенської візи.
        Детальна інформація про правила перетину кордону з ЄС і перелік необхідних документів зазначено в «Шенгенському кодексі про кордони»: http://europewb.org.ua/shengenskyj-kodeks-pro-kordony-umovy-v-yizdu-ta-spysok-suprovidnyh-dokumentiv-dlya-gromadyan-tretih-krayin/ (неофіційний переклад).
        Які громадяни України зможуть без віз відвідувати країни ЄС?
        Усі, окрім тих, хто:
        § перебуває у списку осіб, що становлять загрозу суспільному порядку, суспільному здоров’ю чи внутрішній безпеці;
        § перебуває в списку осіб, в’їзд яких, хоча б в одній країні ЄС, заборонений;
        § осуджений в будь-якій країні-члені Шенгенської зони або ЄС за злочини, які передбачають кримінальне покарання у вигляді позбавлення свободи строком мінімум в один рік;
        § є об’єктом рішення про видворення з країни, яке приймається, зокрема, у випадках нелегального перебування;
        § по яких є докази участі в злочинній діяльності чи явні докази наявності умислу приймати участь в подібній діяльності;
        § не мають усіх необхідних документів.
        Чи мають право прикордонні служби держав-членів ЄС вимагати додаткові документи?
        Під час в’їзду до Шенгенського простору громадянину України потрібно буде мати документи, які підтверджують мету поїздки, місце проживання, наявність достатніх фінансових засобів на цей термін перебування і намір повернутися до місця постійного проживання.
        Крім цього, громадянам необхідно буде придбати поліс медичного страхування та страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу – у разі подорожі автомобілем.
        Чи надаватиме безвізовий режим право на роботу, навчання тощо?
        Новий порядок поїздок надаватиме право на безвізовий в’їзд лише з приватною метою: туризм, відвідання родичів, пошук бізнес партнерів, відвідання семінарів, конференцій тощо.
        Безвізовий режим не надаватиме права на господарську, комерційну діяльність, працевлаштування, роботу за контрактом і т.п.
        У мене є сумніви, чи потрібна мені віза. Що робити?
        Якщо є сумніви, чи потрібна віза у Вашому особистому випадку, радимо перед поїздкою проконсультуватися з консульською посадовою особи держави, до якої Ви маєте намір подорожувати.
        Чи буде шенгенська віза (багаторічна) дійсна для в’їзду до ЄС після запровадження безвізового режиму з Україною?
        Так, громадяни, які мають дійсні шенгенські візи, зможуть в’їжджати на територію ЄС протягом усього строку їхньої дії.
        До яких країн українські громадяни зможуть в’їжджати без віз після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом?
        Після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до усіх держав-членів ЄС (за винятком Великобританії та Ірландії), а також до 4 держав-асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.
        Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Болгарія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Республіка Кіпр, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція.
        Чи зможуть громадяни з паспортами старого зразка (не біометричними) в’їжджати до Шегенської зони після запровадження безвізового режиму?
        Громадяни, які мають дійсну шенгенську візу та дійсний закордонний паспорт старого зразка, також можуть в’їжджати на територію ЄС.
        Чи матимуть право здійснювати подорожі до Європи без віз громадяни України, які постійно проживають на території тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО?
        Громадяни України, які постійно проживають на територіях тимчасово окупованих АР Крим та ОРДЛО, як і решта громадян України матимуть право користуватися перевагами безвізового режиму з ЄС на загальних умовах, оформивши біометричний паспорт України та дотримуючись інших відповідних вимог для безвізових подорожей.
        Що потрібно для здійснення подорожі з дитиною?
        Кожна особа, включаючи дітей незалежно від віку, повинна мати окремий паспорт.
        Фізична особа, яка досягла 16 років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України.
        Фізична особа, яка не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.
        Відтак, залежно від кожного особистого випадку, можуть знадобитися додаткові документи – свідоцтво про народження, згода обох або одного з батьків, свідоцтво про смерть, рішення суду про позбавлення батьківських прав, визнання особи безвісти відсутньою або померлою тощо.
        Чи діятиме надалі Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз після запровадження безвізового режиму? 
        Так, Угода між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз застосовуватиметься і після запровадження безвізового режиму, зокрема щодо оформлення віз особам, які користуватимуться паспортами старого зразка.
        Чи припинять своє існування угоди про малий прикордонний рух між Україною та сусідніми країнами після запровадження безвізового режиму?
        Запровадження безвізового режиму для короткотермінових поїздок громадян України не матиме впливу на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.
        Угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, застосовуватимуться і надалі.
        Що дасть українським громадянам запровадження ЄС безвізового режиму?
        Позитивні зміни для українських громадян після запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок (до 90 днів протягом 6 місяців) до Шенгенської зони, за наявності «біометричного» паспорта:
        v Забезпечить мобільність та знищить «лінію розподілу» між Україною та ЄС, яка наразі створена завдяки складним процедурам оформлення віз.
        v Сприятиме розвитку ділових контактів, необхідних для ефективного функціонування поглибленої та всеоохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС, а також співробітництву в економічній, політичній, науковій, культурно-гуманітарній та інших сферах.
        v Сприятиме подальшій успішній інтеграції України в європейське співтовариство. Дасть змогу побачити на власні очі, що насправді являє собою Європа, якими є європейські принципи і цінності, а також переконатися у моделі соціального устрою, за якою має розвиватися Україна.
        Як запровадження ЄС безвізового режиму для України сприятиме подальшій візовій лібералізації з іншими країнами?
        Запровадження ЄС безвізового режиму для України свідчитиме про високу довіру держав-членів та інституцій ЄС до рівня безпеки документів, управління кордоном, запобігання нелегальній міграції, боротьбі з організованою злочинністю та забезпечення прав та свобод людини в Україні. Це безумовний позитивний сигнал та аргумент для проведення переговорів про запровадження іншими країнами безвізового режиму для українських громадян.

Пам’ятка-інструкцію для осіб, які бажають виїхати з України за правилами безвізового режиму 

        Ключові елементи:
        1. Безвіз поширюється лише на власників біометричних! паспортів.
        2. Передбачає короткотермінове! перебування в 30 європейських країнах до 90 днів протягом 180 днів.
        При перетині кордону слід мати при собі документи, які підтверджують:
мету поїздки, наявність місця проживання/бронювання готелю, достатніх фінансових засобів (не менше 50 євро на добу), зворотний квиток, поліс медстрахування.
        3. На триваліший час перебування в ЄС - необхідно оформити візу.
        4. Безвіз не означає права на оформлення дозволів на проживання, працевлаштування або навчання в ЄС.
        5. Порушення терміну перебування в ЄС тягне за собою подальшу заборону в’їз
ду.


Шанобливе ставлення до державних символів України, роз’яснення їх значення для розбудови держави

        З метою виховання у громадян шанобливого ставлення до державних символів України, формування в них національної свідомості та патріотизму, почуття глибокої любові до духовно-культурної спадщини українського народу, героїчного минулого і його історії розміщуємо інформаційний матеріал, спрямований на виховання у жителів міста шанобливого ставлення до державних символів України, роз’яснення їх значення для розбудови держави.

Україно! Символи твої пронесемо ми через віки!
Через всі замріяні світи, лиш тобі серця даруємо палкі!
На дорогах Всесвіту для нас урочисто гімн тепер звучить!
У шанобі, з трепетом у серці і дорослий і малий мовчить! 

        Державні символи є важливим атрибутом сучасної держави, складовою її конституційного ладу. Символи нації, створені нею в процесі власного державотворення, з часом, як правило, стають державними у результаті їх закріплення на законодавчо-правовому рівні. Історична традиція, унаочнена в символіці, перетворює населення на народ, формує націю. Державні символи України концентровано виражають провідну роль нації у становленні власної держави.
        Державні символи - це визначені і закріплені на конституційно-правовому рівні офіційні знаки держави, які в лаконічній формі відображають її суверенітет та ідеологію і, як правило, мають етнічно-національне походження.
        Перелік державних символів України визначено у ст.20 Конституції України. Ними є:
        1) Державний Прапор України;
        2) Державний Герб України;
        3) Державний Гімн України.
        Державний Прапор - одна з офіційних емблем держави, що символізує її суверенітет. Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.        Значення синього та жовтого кольорів на прапорі можна трактувати як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану - символу мирної праці і достатку, це поєднання символів життя Золотого Сонця в Синьому Космосі.
        Нині Державний Прапор постійно майорить на будинках Президії Верховної Ради України, Адміністрації Президента України, його представництв в областях і районах. Кабінету Міністрів України, місцевих Рад народних депутатів, у святкові дні - на будинках міністерств і відомств, інших державних і громадських організацій, установ та закладів.
        Синьо-жовтий Державний Прапор України піднімається під час офіційних церемоній, при відкритті міжнародних конференцій, врученні міжнародних спортивних призів. Державний Прапор України піднімається на щоглі в супроводі Державного Гімну У країни. Він - символ міцності й незалежності держави Україна, покликаний пробуджувати в її громадян національну гордість і патріотичні почуття.
        Склалися певні традиції та правила щодо використання державного прапора, на основні з яких ми звертаємо увагу:
        - Державний Прапор України при вивішуванні серед інших прапорів має займати перше, найпочесніше місце. Він вивішується або вище за всі інші, або у фронті інших прапорів займає правий геральдичний бік;
        - на зібраннях, у приміщеннях Державний Прапор України розташовується на естакаді (подіумі) з правого боку від промовця; коли ж прапор виставляється з боку аудиторії, то займає правий геральдичний бік;
        - у процесіях Державний Прапор України треба нести попереду інших прапорів або праворуч від них, тримати завжди вертикально;
        - Державний Прапор України ні перед ким не опускається вниз. Не можна ним салютувати. Не можна схиляти його перед якоюсь особою чи предметом;
        - при вивішуванні Державний Прапор України не повинен торкатися землі, підлоги. Не можна вивішувати прапор у перевернутому вигляді верхом униз. Не можна виставляти брудного або ушкодженого прапора;
        - Державний Прапор України не може бути прикрасою чи декорацією. З цією метою використовувати барви державного прапора лише у випадку державних чи національних свят, при державних урочистостях тощо;
        - "на Державному Прапорі України не можна розміщувати предмети, емблеми, прикраси, малювати чи чіпляти літери, монограми, цифри, герби, не прийнято оздоблювати його бахромою та китицями. Не можна вивішувати ніяких реклам та оголошень на щоглі державного прапора або під ним;
        - прапор, стяг, спущені напівдревка (півщогли), символічно означають жалобу.
        Державний Герб - офіційна емблема держави, зображена на прапорах, грошових знаках, печатках, деяких офіційних документах тощо. Герб держави Україна - тризуб - символізує мир і творчу працю, спорідненість поколінь; він є продовженням глибинних історичних геральдичних традицій українського народу.


        Українська національна й державна символіка має давню і складну історію.
        Найдавніші археологічні знахідки тризуба на українських землях походять з першого століття нашої ери. Він міг бути символом тогочасного племені чи перстом родової влади.
        Впродовж століть у тризубі органічно поєднувались язичницькі й християнські символи, він уособлював не лише знак князівської адміністрації, а й почав нести державне, національне, релігійне та ідеологічне навантаження.
        Найперші спогади про тризуб на території України датовані першим століттям нашої ери у Боспорському царстві, що знаходилося на Керченському півострові. Трохи пізніше, у VІ-VІІІ століттях, цей знак можна зустріти серед археологічних знахідок на Полтавщині, Київщині.
        Зображення тризуба, що дуже мало відрізняється від офіційно прийнятого герба Української Народної Республіки (1918 р.), відноситься до Х-ХІ століть, часів князювання в Києві Володимира Великого (980-1015 рр.), зображення було успадковане ним від предків.
        Знак у формі тризуба був на срібних монетах князя Володимира, його синів Святослава і Ярослава Мудрого. Він є у гербі Анни Ярославівни - королеви Франції. Аналогічне клеймо має і цегла, що знайдена на розкопках Десятинної церкви в Києві.
        Тризуб зустрічається і на трапецієподібних підставках, виявлених під час археологічних розкопок у Новгороді, причому зображення на одній з них у всіх деталях збігається з зображенням срібних монет Володимира. Крім того, підвіски зі знаком тризуба й ускладненим малюнком знайдено (по одній); у Києві, Бєлгороді, Рюриковому городищі, у Новгороді.
        Проте однієї думки щодо значення тризуба вчені не мають. Імовірно, він був знаком князівської влади Рюриковичів. Існує думка про скандинавське походження знаку, а підвіски з тризубом могли бути знаками князівської адміністрації, за типом татарських пайдзе. Деякі вчені припускають, що вони були печатками дипломатичних і зовнішньоторговельних представників Київської Русі у відносинах з Візантією та іншими державами.
        Гербові відзнаки знаходили також на печатках галицьких бояр. Символіку із зображенням тризуба в 20-х роках XX століття використовували різні політичні угруповання Західної України.
        Враховуючи давні геральдичні історичні традиції українського народу, глибинний зміст, що вкладався в символ тризуба, його шанування в Україні протягом багатьох століть, Верховна Рада України, як найвищий законодавчий орган держави, своєю Постановою від 19 лютого 1992 року "Про Державний герб України" затвердила тризуб як малий Державний Герб України, вважаючи його головним елементом великого Державного Герба України. Тризуб офіційно став емблемою нашої держави.
        Державний Гімн України - конституційно затверджений символ держави, який в музичному вираженні юридично уособлює державу. В Україні 6 березня 2003 року прийнятий Закон України "Про Державний Гімн України", який містить лише чотири невеликі за обсягом статті.
        Текст Державного Гімну України на музику М.Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П.Чубинського міститься у ст.1 названого закону в такій редакції:
 
        "Ще не вмерла України і слава, і воля,
        Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
        Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
        Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
        Приспів:
        Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
        І покажем, що ми, браття, козацького роду".
 
        Щодо порядку використання Державного Гімну України законодавець зазначив таке: "Встановити, що урочисті заходи загальнодержавного значення розпочинаються і закінчуються виконанням Державного Гімну України. Музичне виконання Державного Гімну України здійснюється під час проведення офіційних державних церемоній та інших заходів" (ст.2 Закону України "Про Державний Гімн України"). Зазначене дає підстави стверджувати, що порядок використання державних символів України залишився практично неврегульованим.
        Згаданий закон України жодним чином не врегулював питання захисту Державного Гімну України: "Наруга над Державним Гімном України тягне за собою відповідальність, передбачену законом" (ст.3). Наведена стаття Закону України має формальний зміст і не охоплює правовим регулюванням суспільні відносини в частині захисту державних символів. Отже, необхідно оновити і наповнити реальним змістом Закон України "Про Державний Гімн України".
        На виконання обов'язку громадянами України щодо шанування державних символів України, встановленого приписами ч.1 ст.65 Конституції України, спрямовані положення ч.1 ст.338 Кримінального кодексу України: "Публічна наруга над Державним Прапором України, Державним Гербом України або Державним Гімном України карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років". Водночас залишається ряд нез'ясованих питань, наприклад, немає законодавчого визначення поняття "наруга над державними символами", що ускладнює кваліфікацію тих чи інших дій при визначенні наявності чи відсутності складу відповідного правопорушення, оскільки незрозуміло, які дії можна вчиняти з державними символами, а які - заборонено.
        Підсумовуючи, варто зазначити, що неповагу до державних символів України можна розцінювати як неповагу до власної держави, українського народу та національних традицій. Отже, необхідно привести у відповідність до вимог ч.6 ст.20, п.4 ч.2 ст.92 Конституції України нормативну базу в частині правової регламентації опису, порядку використання та охорони державних символів України.

До уваги громадян !!!

З метою вивчення Вашої думки щодо якості надання адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» Енергодарської міської ради, пропонуємо взяти участь в опитуванні.

Заповнену анкету просимо надіслати електронною поштою за адресою: cnap@en.gov.ua.

 

Центр надання адміністративних послуг «Єдиний офіс» 


«Доступні ліки» – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:

1. серцево-судинні захворювання

2. бронхіальна астма

3. діабет 2 типу

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я http://www.moz.gov.ua

Перелік аптек м.Енергодаа, що беруть участь у програмі «Доступні ліки»:

№ з/п

Назва ліцензіата

Адреса філії

 Телефон

1.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аптека 1 плюс 1», аптека №1

вул.Курчатова,

19, прим.1

тел. 4-24-92

 

2.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Аптеки Доктор МОМ», аптека №11

пр-т. Будівельників,38

тел. 6-64-48

3.

Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Ліки України» Аптека №5

пр-т. Будівельників,39

тел. 3-18-71

4.

Дочірнє підприємство Державної акціонерної компанії «Ліки України» Аптека №5, аптечний пункт №3

пр-т. Будівельників,33,

поліклініка, 1-й поверх

тел. 5-00-72

 

5.

Товариство з обмеженою відповідаль-ністю фірма «МЕД-СЕРВІС»

вул.Українська, 27-А

тел. 6-22-07

 

6.

Товариство з обмеженою відповідальністю «АНЖЕСФАРМ»

пр-т. Енергетиків, 11, приміщення 77

тел. 3-22-44

 

7.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», аптека №59

вул.Українська,16, прим.77

тел. 6-13-28

 

8.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», аптека №58

вул. Козацька, 19

тел. 6-81-18

 

9.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», аптека №15

пр-т. Будівельників, 24 прим. 108

тел. 4-08-54

 

10.

Приватне акціонерне товариство «Аптеки Запоріжжя», Аптечний пункт №1 аптеки №15 «Народна аптека»

пр-т. Будівельників, 33 прим. 69, 70

тел. 6-15-25,

4-02-82

 

11.

Товариство з обмеженою відповідальністю “І.К.ВЕЛ” Аптека “ОПТ ТОРГ”,  аптека №62

пр-т. Будівельників,38/74

тел. 6-55-20

 


КП «ПКВ» ЕМР інформує щодо якості питної води,

 яка надається мешканцям м. Енергодар

 

Одним з видів господарської діяльності КП "ПКВ" ЕМР є централізоване водопостачання. Джерелом водопостачання м. Енергодар є насосна станція 1-го підйому господарсько-питного водозабору (ГПВ), яка складається з 30 артезіанських свердловин. Господарсько-питний водозабір забезпечує питною водою цілодобово населення і підприємства міста, підприємства промислової зони, а також важливі стратегічні об'єкти: Запорізьку атомну електростанцію (ВП ЗАЕС) і Запорізьку теплову електричну станцію (ДТЕК ЗаТЕС).

Загальна протяжність ГПВ становить 3300м. Середня відстань від лінійного ряду свердловин до урізу води Каховського водосховища становить 150м, середня відстань між свердловинами – 110м. Глибина свердловин від 32,0м до 39,0м. Проектна продуктивність кожної свердловини ГПВ від 60 до 70 м3/год.

На сьогоднішній день з 30-ти свердловин на ГПВ знаходяться в роботі 20 свердловини, десять свердловин зупинені в резерв через високий вміст марганцю. В даний час в місті не існує дефіциту питної води.

Для обліку видобутої, відпущеної води споживачам і зменшення втрат на водозаборі була встановлена автоматизована система господарсько-питного водопостачання споживачам з об'єднанням в єдину систему контролю за роботою свердловин ГПВ.

Контроль якості питної води і підземних вод проводиться хіміко-бактеріологічною лабораторією КП "ПКВ" ЕМР згідно графіка виробництва аналізів. Лабораторія атестована Міністерством регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за якістю досліджень лабораторії ПК «ПКВ» ЕМР здійснюють фахівці атестованої лабораторії ДУ «Запорізького обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України».

З початку 2017 року атестованою лабораторією комунального підприємства було проведено:

 - 2 020 органолептичних аналізів;

 - 7 342 фізико-хімічних аналізів;

 - 1 468 мікробіологічних аналізів.

Знезараження питної води на господарсько-питному водозаборі м. Енергодара здійснюється хлоруванням.         


Шановні споживачі житлово-комунальних послуг КП «ПКВ» ЕМР


У зв’язку із несвоєчасною сплатою населенням м. Енергодара житлово-комунальних послуг з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій, з водопостачання, водовідведення, підігріву та опалення, а також у зв’язку із зростаючим рівнем заборгованості по сплаті вищевказаних послуг споживачами, КП «ПКВ» ЕМР вживаються заходи щодо зменшення заборгованості зі сплати вищевказаних послуг шляхом передачі матеріалів до суду для винесення рішення щодо стягнення заборгованості.

Повідомляємо осіб, в яких є заборгованість зі сплати за споживання житлово-комунальних послуг, що на підставі Закону України від 01.07.2003 р. «Про реструктуризацію заборгованості з квартирної плати, плати за житлово-комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію» в разі наявності заборгованості за комунальні послуги споживач має право укласти договір реструктуризації на термін до 60 місяців залежно від суми боргу та рівня доходів громадян на дату реструктуризації. Для вирішення питання заборгованості шляхом укладення договору реструктуризації споживачу необхідно з паспортом звернутися до служби зі збуту житлово-комунальних послуг за адресою: вул. Набережна 24. Режим роботи відділу по роботі з фізичними особами: понеділок – четвер з 13-00 до 17-00, п‘ятниця з 13-00 до 15-45. Тел. 5-36-24.

Договір реструктуризації заборгованості укладається при наявності укладеного з КП «ПКВ» ЕМР договору про надання житлово-комунальних послуг. Відповідно до п.1 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 24.06.04г. № 1875-IV і з п. 8 Постанови КМУ № 630 від 21.07.2005 р. «Про затвердження Правил надання послуг централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення...» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. У зв'язку з вищевикладеним, пропонуємо споживачам, у яких не укладено договір про надання житлово-комунальних послуг,  звернутись до відділу по роботі з фізичними особами служби зі збуту житлово-комунальних послуг (вул. Набережна, 24) для укладення вищезазначеного договору. При собі необхідно мати: паспорт, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, оригінал і копію правовстановлюючих документів на квартиру (технічний паспорт БТІ, свідоцтво на право власності, договір купівлі-продажу або ордер про право зайняття житлового приміщення).

У випадку несплати споживачем заборгованості з надання житлово-комунальних послуг, КП «ПКВ» ЕМР передає матеріали до Енергодарського міського суду для винесення рішення з покладенням витрат по сплаті судового збору на боржника. Після винесення судом рішення виконавчий документ передається у відділ державної виконавчої служби Енергодарського міського управління юстиції для примусового стягнення заборгованості шляхом накладання арешту на рухоме та нерухоме майно боржника з наступною реалізацією. Разом з основною сумою заборгованості боржник повинен буде сплатити ВДВС Енергодарського МУЮ витрати по виконанню та виконавчий збір.

 

 

                  Адміністрація КП «ПКВ» ЕМРДо уваги інвесторів!
        З метою надходження у 2017 році грошових коштів до Державного бюджету України від продажу об'єктів приватизації державної власності груп А, Д та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками, наказом Фонду державного майна України від 30.01.2017 №135 затверджено план - графік очікуваного надходження у 2017 році грошових коштів від продажу об'єктів приватизації державного власності груп А, Д, та Ж, у тому числі разом із земельними ділянками та орієнтовний перелік об'єктів приватизації державної власності груп А, Д та Ж, які пропонують до продажу у 2017 році.
        Детальна інформація про об'єкти приватизації, які пропонуються для продажу на аукціонах в електронній формі в 2017 році, розміщена на веб - порталі Фонду державного майна України www.spfu.gov.ua (www.privatization.gov.ua). 
        за додатковою інформацією про об'єкти приватизації звертатись безпосередньо до Регіонального відділення ФДМУ по Запорізькій області за адресою: 69001, м.Запоріжжя, вул. Перемоги, 50, кімната №38, 40 з 800 до 1600, тел. (061) 226 07 75, 226 07 76.

До уваги громадян!

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Координаційний центр з надання правової допомоги

 

відділ «Енергодарське бюро правової допомоги»

Мелітопольського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Енергодарське бюро правової допомоги безоплатно надає:

-         первинну правову допомогу, що включає в себе: правові консультації, роз'яснення, правову інформацію усім категоріям громадян, які перебуваюсть під юрисдикцією України;

-         оформлення документів на отримання вторинної правової допомоги окремим категоріям громадян, яким згідно законодавства України надаються такі послуги.

ст. 8, 14 Закону України "Про безоплатну правову допомогу"


Адреса: 71500, Запорізька обл.,  м. Енергодар.,  вул. Молодіжна,  буд. 57

Тел. (06139) 4-08-98

Ел. пошта: enerhodarske@legalaid.zp.ua

Графік роботи: пн.-чт. з 8.00 до 17.00

         пт. з 8.00 до 16.00

                             субота, неділя – вихідні.


До другої річниці завершення героїчної оборони м.Дебальцеве. Документальний фільм про військові події на сході України "Дебальцеве"


Шановні роботодавці!

Енергодарський міський центр зайнятості інформує, що наказом Міністерства соціальної політики України від 05.12.2016 №1476, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 28.12.2016,  внесено зміни до наказу Мінсоцполітики від 31.05.2013 №316  «Про затвердження форми звітності 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» та Порядку її подання». Новий наказ набере чинності з дня опублікування.

Згідно наказу  форма звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії) та Порядок подання форми звітності № 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)» викладено у новій редакції. Таким чином, звертаємо Вашу увагу на необхідність подання звітності за формою 3-ПН у новій редакції  з дня опублікування вищезазначеного Наказу.

За додатковою інформацією звертатись до Енергодарського міського центру зайнятості або за телефоном (06139) 6-24-21.


До уваги художників та просто творчих і небайдужих людей! 

        
Виконавчий комітет Енергодарської міської ради повідомляє, що Агенція місцевого розвитку м.Енергодар, за фінансової підтримки Фонду Східна Європа та компанії ДТЕК, в рамках проекту «Відкрите місто» проводить Конкурс міні-грантів «Громадські ініціативи» (http://opencity.in.ua/issueview?id=23136#r=UA23125).
        У зв'язку з цим, пропонуємо художникам та просто творчим і небайдужим людям міста Енергодара подати заявку на створення муралу (фрески) на вже утеплених фасадах будинків по вул.Центральна,4 або вул.Придніпровська,8.
        Однак, нагадуємо про дотримання авторських прав на ескізи майбутніх муралів (картинки з Інтернету без підтвердженої згоди автора на розгляд не приймаються).

Зроби свій внесок у культурний розвиток міста, а ми посприяємо прояву твого творчого потенціалу.

До уваги жителів міста!

У зв’язку із загостренням ситуації на сході країни, оголошується збір гуманітарної допомоги жителям Авдіївки та інших постраждалих населених пунктів Донбасу.

         У місті розпочали працювати пункти збору допомоги.

Звертаємося з проханням до всіх енергодарців надати допомогу мирним жителям зони загострення конфлікту.

Найбільш необхідне:

- теплий дитячий, дорослий одяг та взуття;

- ковдри;

- продукти тривалого зберігання (макарони, крупи, консерви у жестяній тарі, олія, овочі, лимони, чай, кава, цукор, печиво, цукерки тощо);

- сірники, свічки, сухе паливо;

- термоси;

- ліхтарики;

- засоби гігієни (вологі серветки, туалетний папір тощо);

- грілки для взуття.

А також медикаменти (противірусні препарати, препарати кардіологічної групи, знеболювальні, жарознижувальні).

 

Збір гуманітарної допомоги триває на базі Енергодарського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: вул.Козацька, 17.

 

Графік роботи Центру:

понеділок – четвер з 8-00 до 17-00

пятниця з 8-00 до 16-00

перерва на обід з 12-00 до 13-00.

Довідки за телефонами: 6 19 54, 4 38 44

Приєднуйтесь та не будьте байдужими!

Хто має право на виплату соціальних стипендій у 2017 році

Урядом, постановою від 28 грудня 2016 року  № 1045, удосконалено порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів.

Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які не отримують академічних стипендій, не перебувають на державному утриманні (крім дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків) та не перебувають в академічній відпустці.

З 1 січня 2017 року виплата соціальних стипендій здійснюється органами соціального захисту населення через вищі навчальні заклади таким категоріям студентів:

- дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування;

- особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- шахтарям, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки;

- особам, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами І або ІІ групи;

- особам, які визнані учасниками бойових дій та їхнім дітям;

- дітям, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичних операцій, бойових дій чи збройних конфліктів;

- дітям, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадського протесту;

- дітям, які є внутрішньо переміщеними особами. 

 

Який Порядок виплати соціальних стипендій студентам (курсантам)  вищих навчальних закладів

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року  № 1045.

Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, які навчаються за денною формою за державним замовленням (далі — бюджетні кошти).

Для отримання соціальної стипендії студенти (курсанти) звертаються до вищого навчального закладу за місцем їх навчання із заявою, в якій зазначаються такі відомості: прізвище, ім’я та по батькові; число, місяць, рік народження; зареєстроване та фактичне місце проживання; підстава для отримання соціальної стипендії.

До заяви додаються копії таких документів:

паспорта громадянина України;

свідоцтва про народження дитини;

довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (не додається фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відповідну відмітку в паспорті);

студентського квитка.

Крім того, студенти (курсанти) додатково подають такі документи:

діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також студенти (курсанти) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, згідно із статтею 62 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію рішення органу опіки та піклування про надання статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, або витяг з обліково-статистичної картки дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування;

- копію свідоцтва про смерть батьків;

особи, які мають право на отримання соціальної стипендії відповідно до статей 20—22 і 30 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»:

- копію посвідчення особи, яка потерпіла внаслідок Чорнобильської катастрофи, встановленого зразка;

шахтарі, які мають стаж підземної роботи не менш як три роки відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» та особи, батьки яких є шахтарями, що мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, відповідно до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» — протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти:

- довідку з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи;

- акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом, за      формою Н-1 згідно з додатком 4 до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1232 «Деякі питання розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві»;

- копію довідки медико-соціальної експертизи;

- копію свідоцтва про смерть батька (матері).

У разі неможливості подання особами, із числа внутрішньо переміщених осіб довідки з гірничого підприємства із зазначенням стажу підземної роботи подається довідка з Пенсійного фонду України із зазначенням стажу підземної роботи;

особи, визнані учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та їх діти (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію посвідчення учасника бойових дій встановленого зразка;

- довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус учасника бойових дій;

діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти) у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію свідоцтва про смерть батька (матері);

- документ, що підтверджує загибель (зникнення безвісти) одного з батьків, виданий військовим формуванням, правоохоронним органом спеціального призначення, або рішення суду про визнання безвісно відсутнім (оголошення померлим);

- копію довідки медико-соціальної експертизи;

діти, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту (до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію свідоцтва про смерть батька (матері);

- копію довідки або посвідчення встановленого зразка члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

- довідку органу соціального захисту населення про перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, за зареєстрованим (фактичним) місцем проживання з посиланням на норму законодавства, відповідно до якої встановлено статус члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

діти, зареєстровані як внутрішньо переміщені особи (до закінчення навчання у такому закладі, але не довше ніж до досягнення ними 23 років), відповідно до статті 44 Закону України «Про вищу освіту»:

- копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. 

Які розміри соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів

 

Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року  № 1045, соціальна стипендія призначається на весь період навчання починаючи з місяця звернення за її наданням та виплачується щомісяця в такому розмірі:

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—II рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, –
750 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів III—IV рівня акредитації, які мають право на призначення соціальних стипендій, –
1000 гривень;

студентам (курсантам) вищих навчальних закладів I—IV рівня акредитації з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студентів (курсантів) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків, – 2 000 гривень.

У разі коли строк закінчення навчання студента (курсанта), який отримує соціальну стипендію, настає до закінчення місяця або коли він вибуває з навчального закладу до закінчення строку навчання, йому виплачується стипендія у повному обсязі за останній місяць навчання.

У період тимчасової непрацездатності, підтвердженої довідкою закладу охорони здоров’я, студенту (курсанту) виплачується стипендія у призначеному розмірі.

Для студентів (курсантів) вищих навчальних закладів, які звернуться у період з січня по березень 2017 року за наданням соціальних стипендій, зазначені стипендії призначаються з 1 січня 2017 року на умовах, визначених у Порядку. 

 

Який Порядок взаємодії територіальних органів соціального захисту населення з вищими навчальними закладами

Кожен керівник вищого навчального закладу повинен визначити уповноважену особу, яка буде відповідати за проведення роботи щодо виплати соціальних стипендій студентам (курсантам).

 Уповноважена особа повинна:

 приймати документи, передбачені п. 5 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року  № 1045;

формувати на кожного студента (курсанта) особову справу;

в десятиденний строк передавати до органу соціального захисту населення за місцем розташування відповідного вищого навчального закладу.

Орган соціального захисту населення в п’ятиденний строк вносить відомості про студента (курсанта), який має право на отримання соціальної стипендії, що містяться в особовій справі, до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, шляхом формування персональної облікової картки.

Вищі навчальні заклади щомісяця до 5 числа подають до органів соціального захисту населення на паперових та електронних носіях списки студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, за формою згідно з додатком до цього Порядку.

Органи соціального захисту населення з 1 вересня 2017 року  щомісяця проводять звіряння даних, внесених до списків студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, з відомостями про таких осіб, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, і в разі виявлення розбіжностей в даних щодо конкретного студента (курсанта), не включає його до заявки на виплату до уточнення зазначеної інформації вищим навчальним закладом.

Після уточнення даних вищий навчальний заклад включає осіб, щодо яких були виявлені розбіжності, до списку на виплату соціальної стипендії на наступний місяць.

Органи соціального захисту населення щомісяця до 10 числа подають заявки щодо потреби в коштах для виплати соціальної стипендії студентам (курсантам), інформація про яких пройшла звіряння з відомостями про таких осіб, що містяться в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, структурним підрозділам з питань соціального захисту населення.

У заявках зазначається кількість студентів (курсантів), яким призначено соціальну стипендію, та загальна сума такої виплати.

Структурні підрозділи соціального захисту населення щомісяця до 15 числа подають до Мінсоцполітики узагальнену заявку в розрізі адміністративно-територіальних одиниць.

 Мінсоцполітики після надходження зазначених у пункті 10 цього Порядку заявок щодо потреби в коштах на виплату соціальної стипендії не пізніше трьох робочих днів перераховує відповідні кошти структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних держадміністрацій.

Структурні підрозділи соціального захисту населення протягом двох робочих днів перераховують кошти на рахунки органів соціального захисту населення.

Органи соціального захисту населення протягом двох робочих днів перераховують кошти на рахунки відповідних вищих навчальних закладів.

Для виплати соціальних стипендій вищі навчальні заклади відкривають в органах Казначейства за балансовим рахунком 3711 “Інші рахунки клієнтів Казначейства України” небюджетний рахунок для зарахування бюджетних коштів.

Вищі навчальні заклади протягом двох робочих днів після надходження коштів на зазначені рахунки виплачують соціальну стипендію студентам (курсантам).

Інформація про виплачені соціальні стипендії щокварталу передається вищими навчальними закладами до територіальних підрозділів ДФС.

Орган соціального захисту населення, який перераховує кошти для виплати соціальної стипендії, має право перевіряти вищий навчальний заклад щодо достовірності поданих документів для призначення соціальної стипендії студентам (курсантам).

На керівника вищого навчального закладу покладається обов’язок щодо:

контролю за повнотою та достовірністю відомостей, що передаються до органу соціального захисту населення;

здійснення заходів із запобігання випадкам безпідставного отримання соціальних стипендій або одночасного отримання академічних і соціальних стипендій, перебуванню на повному державному утриманні.

Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.


Право на приватизацію гуртожитків, мають громадяни України, які не мають власного житла, більше п'яти років на законних підставах зареєстровані за місцем проживання у гуртожитках та фактично проживають у них.

Для приватизації Гуртожитків  необхідно:

 

І. Замовити та отримати в КП «Енергодарське БТІ» технічний паспорт на обєкт нерухомого майна.

         При собі мати:

         1. Копію ордера про надання жилої площі.

         2. Ксерокопії паспортів, свідоцтв про народження та ідентифікаційних кодів всіх, хто приймає участь в приватизації (в тому числі неповнолітніх).     

ІІ. Після отримання технічного паспорту необхідно звернутися до КП «Енергодарське БТІ» та надати:

         1. Технічний паспорт на квартиру.

         2. Довідку про склад сім'ї та займані приміщення з домоуправління (ЖЕУ).

         3. Документ, що підтверджує невикористання  житлових чеків для приватизації державного житлового фонду: довідка про прописку з попередніх місць проживання або (довідка з Ощадбанку):

         У разі проживавання з 1992 року в місті Енергодарі довідку про проживання брати в секторі реєстрації пр. Будівельників, № 17, м.Енергодар.

         У разі проживавання з 1992 року  в інших населених пунктах довідку з попередніх місць проживання брати за місцем попередньої прописки. Довідка  повина містити інформаціо про період прописки та інформацію, що особа не приймала участь в приватизації житла за цим місцем проживання.

          4. Копія документа, що підтверджує право на пільгові умови приватизації.

         5. Заява - згода тимчасово відсутніх членів сім'ї наймача на приватизацію квартири (будинку), жилих приміщень у гуртожитку, кімнат у комунальній квартирі.

          За неповнолітніх членів сім'ї наймача рішення щодо приватизації житла приймають батьки (усиновлювачі) або піклувальники. Згоду на участь у приватизації дітей вони засвідчують своїми підписами у заяві біля прізвища дитини. Якщо дитина віком від 14 до 18 років (настає неповна цивільна дієздатність особи), додатково до заяви додається письмова нотаріально засвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальників.

         6. При поданні заяв (на приватизацію квартири) на ім’я міського голови повинні бути присутні всі, хто приймає участь в приватизації, в тому числі діти з 14 років. В разі подання документів за дорученням, при собі необхідно мати: довіреність, паспорт та ідентифікаційний код довіреної особи (та їх копії).

         7. В разі, якщо в довідці ЖЕУ про склад сім’ї для приватизації вказані громадяни, які вже приймали участь в приватизації, необхідно надати нотаріально посвідчену заяву від цих громадян та документ про використання права на приватизацію в повному обсязі.

         8. Довідка із лікарні ( про відсутність захворювання на туберкульоз).

         9. Інформаційна довідка про відсутність власного житла з реєстру речових прав(виконком кабінет №123).


Чому потрібно використовувати ліцензійне програмне забезпечення? 

        Робота з неліцензійним програмним забезпеченням (ПЗ) суперечить вимогам законодавства про дотримання прав інтелектуальної власності та передбачає відповідальність:
адміністративну відповідальність (ст51-2 Кодексу про адміністративні правопорушення)
Порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності
Незаконне використання об'єкта права інтелектуальної власності (літературного чи художнього твору, їх виконання, фонограми, передачі організації мовлення, комп'ютерної програми, бази даних, наукового відкриття, винаходу, корисної моделі, промислового зразка, знака для товарів і послуг, топографії інтегральної мікросхеми, раціоналізаторської пропозиції, сорту рослин тощо), привласнення авторства на такий об'єкт або інше умисне порушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності, що охороняється законом, -тягне за собою накладення штрафу від десяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання і матеріалів, які призначені для її виготовлення.
кримінальну відповідальність
(Стаття 176. Порушення авторського права і суміжних прав)
        1. Незаконне відтворення, розповсюдження творів науки, літератури і мистецтва, комп'ютерних програм і баз даних, а так само незаконне відтворення, розповсюдження виконань, фонограм, відеограм і програм мовлення, їх незаконне тиражування та розповсюдження на аудіо- та відеокасетах, дискетах, інших носіях інформації, або інше умисне порушення авторського права і суміжних прав, якщо це завдало матеріальної шкоди у значному розмірі, -караються штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
        2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або завдали матеріальної шкоди у великому розмірі, -караються штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
        3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені службовою особою з використанням службового становища або організованою групою, або якщо вони завдали матеріальної шкоди в особливо великому розмірі, -караються штрафом від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого. 

        При співпраці з міжнародними організаціями, використання піратського ПЗ не припустимо. Це обумовлено тим, що всі іноземні партнери вимагають наявності сертифікатів на використовуване ПЗ, у зв'язку з чим наявність хоча б на одному робочому місці піратського ПЗ може стати підставою для розриву відносин і втрати вигідних контрактів.
        Робота з ліцензійним ПЗ є обов'язковою вимогою для проходження сертифікації організацією на відповідність вимогам міжнародних стандартів ISO.
        Тільки ліцензійне ПЗ дає можливість отримання оперативної технічної підтримки у вирішенні будь-яких питань і усунення можливих неполадок.
        Гроші, вкладені у ліцензійне програмне забезпечення, сприяють подальшому вдосконаленню продукту та його підтримці.

Юридичне управління
Зробимо місто краще!http://e-dem.in.ua/energodar

Сайт «Teplo.gov.ua»: як отримати субсидію?

Керуючись п.2.5 Порядку доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.07.2012 року № 390 Комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради доводить до відома споживачів про намір здійснити зміну діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів:

 1. Розмір тарифів на послуги:


Вартість вивезення

побутових відходів

грн/ 1 м.куб

Вартість захоронення побутових відходів

грн./1 м.куб

1. Для населення

43,68

19,08

2.Для бюджетних установ

50,23

21,94

3. Для інших споживачів

56,78

24,80Розмір тарифу на вивезення для кожного виду побутових відходів:Вартість вивезення

твердих побутових відходів

грн/ 1 м.куб

Вартість вивезення великогабаритного сміття та

ремонтних побутових відходів

грн./1 м.куб

1. Для населення

37,16

6,52

2. Для бюджетних установ

42,74

7,49

3. Для інших споживачів

48,31

8,47
2. Структура тарифів на послуги:


        Рівень планових економічно обґрунтованих витрат на послуги з вивезення побутових відходів Комунальним підприємством «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради на 2016 рік становить 4238390,64 грн ( чотири мільйона двісті тридцять вісім тисяч триста дев’яносто гривень 64 коп) і складається з таких основних планово-розрахункових показників:


№ з/п

Показники

Один. виміру

Річна сума, грн.

Сума
на 1 м3

Питома вага, %

I

Виробнича собівартість

грн

3995144,83

34,31

94,26%

1.

Прямі витрати, в т.ч.

грн

3926851,60

33,72

92,65%

1.1

Прямі матеріальні витрати, в т.ч.

грн

2659115,44

22,84

62,74%

1.1.1

витрати на паливо

грн

2298703,65

19,74

54,24%

1.1.2

витрати на мастильні матеріали

грн

152148,40

1,31

3,59%

1.1.3

витрати на відновлення шин

грн

130051,70

1,12

3,07%

1.1.4

витрати на акумуляторні батареї

грн

20764,40

0,18

0,49%

1.1.5

витрати на запасні частини

грн

57447,29

0,49

1,35%

1.2

Прямі витрати на оплату праці

грн

1039128,00

8,92

24,52%

1.3

Інші прямі витрати, в т.ч.:

грн

228608,16

1,96

5,39%

1.3.1

нарахування на ЗП водіїв (трактористи) та вантажників (ЄСВ-22,0%)

грн

228608,16

1,96

5,39%

2.

Загальновиробничі витрати, в т.ч.:

грн

68293,23

0,59

1,61%

2.1

заробітна плата ЗВП

грн

19362,29

0,17

0,46%

2.2

ЄСВ на заробітну плату ЗВП (22,0%)

грн

4259,70

0,04

0,10%

2.3

витрати на технічне обслуговування автотранспорту

грн

0,00

0,00

0,00%

2.4

витрати на службові відрядження

грн

0,00

0,00

0,00%

2.5

опалення

грн

22,84

0,00

0,00%

2.6

водопостачання

грн

12,18

0,00

0,00%

2.7

електроенергія

грн

366,62

0,00

0,01%

2.8

страхування автотранспорту

грн

0,00

0,00

0,00%

2.9

витрати на охорону праці

грн

44269,60

0,38

1,04%

2.10

технічне обслуговування оргтехніки

грн

0,00

0,00

0,00%

2.11

дезроботи

грн

0,00

0,00

0,00%

2.12

амортизація оз

грн

0,00

0,00

0,00%

II

Адміністративні витрати

грн

179796,82

1,55

4,24%

III

Витрати на збут

грн

63448,99

0,54

1,50%

ІV

Повна планована собівартість

грн

4238390,64

36,40

100,00%

 

Загальний обсяг перевезених відходів

м3

116449,03

 

 

V

Собівартість

м3

36,40

 

 

Рівень планових економічно обґрунтованих витрат на послуги з захоронення побутових відходів Комунальним підприємством «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради на 2016 рік становить 2143953,28 грн ( два мільйона сто сорок три тисячі дев’ятсот п’ятдесят три грн. 28 коп) і складається з таких основних планово-розрахункових показників:


з/п

Показники

Один. виміру

Річна сума, грн.

Сума
на 1 м
3

Питома вага, %

I

Виробнича собівартість

грн

2023076,52

15,00

94,35%

1.

Прямі витрати, в т.ч.

грн

1395646,34

10,35

65,10%

1.1

Прямі матеріальні витрати, в т.ч.

грн

724040,73

5,37

33,78%

1.1.1

витрати на паливо

грн

674384,10

5,00

31,45%

1.1.2

витрати на мастильні матеріали

грн

42149,78

0,31

1,95%

1.1.3

витрати на відновлення шин

грн

0,00

0,00

0,00%

1.1.4

витрати на акумуляторні батареї

грн

2696,40

0,02

0,13%

1.1.5

витрати на запасні частини

грн

4810,45

0,04

0,25%

1.2

Прямі витрати на оплату праці

грн

550496,40

4,08

25,66%

1.3

Інші прямі витрати, в т.ч.:

грн

121109,21

0,90

5,66%

1.3.1

нарахування на ЗП (ЄСВ-22,0%)

грн

121109,21

0,90

5,66%

2.

Загальновиробничі витрати, в т.ч.:

грн

627430,18

4,65

29,25%

2.1

заробітна плата ЗВП

грн

154720,80

1,15

7,23%

2.2

ЄСВ на заробітну плату ЗВП (22,0%)

грн

34038,58

0,25

1,57%

2.3

технічна вода

грн

9030,94

0,07

0,44%

2.4

опалення

грн

3395,34

0,03

0,19%

2.5

водопостачання

грн

262,80

0,00

0,00%

2.6

електроенергія

грн

22831,73

0,17

1,07%

2.7

витрати на охорону праці

грн

14090,30

0,10

0,63%

2.8

витрати на виробничу санітарію

грн

25598,92

0,19

1,19%

2.9

дератизація і дезінсекція

грн

16744,76

0,12

0,75%

2.10

амортизація оз

грн

1957,20

0,01

0,06%

2.11

екологічний податок

грн

344758,81

2,55

16,04%

2.12

плата за користування надрами (підземна вода)

грн

0,00

0,01

0,07%

II

Адміністративні витрати

грн

89346,89

0,66

4,15%

III

Витрати на збут

грн

31529,87

0,24

1,50%

ІV

Повна планована собівартість

грн

2143953,28

15,90

100,00%

 

Загальний обсяг перевезених відходів

м3

134876,62

 

 

V

Собівартість

м3

15,90

 

 


 1. Періодичність надання послуги з вивезення побутових відходів:


Послуги з вивезення твердих побутових відходів :

 • від багатоквартирних житлових будинків – щоденно. Збирання здійснюється контейнерним методом;

 • від організацій, установ та підприємств - за графіком згідно договорів.


Послуги з вивезення великогабаритного сміття та ремонтних побутових відходів:


 • надання послуги на протязі трьох днів з дня подання споживачем замовлення.


        4. Обгрунтування причин зміни тарифу: 


        Комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» Енергодарської
        міської ради згідно Рішення виконавчого комітету Енергодарської міської ради від 29.05.2013 року № 167 «Про визначення виконавця житлово-комунальних послуг» надає послуги з:
 • утримання будинків і споруд та прибудинкових територій;

 • з ремонту приміщень, будинків, споруд;

 • з централізованого опалення;

 • з централізованого постачання холодної та гарячої води;

 • з централізованого водовідведення.

        Діючий тариф на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій затверджений рішеннями виконавчого комітету:
 • від 16.10.2008 року № 314 «Про затвердження тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для населення»;

 • від 16.07.2009 року № 166 «Про встановлення тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, які надаються суб’єктам підприємницької діяльності і бюджетним установам».


        До складу послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій входить послуга з вивезення та захоронення побутових відходів. Державною інспекцією з контролю за цінами в Запорізькій області надані висновки щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат з надання послуг з перевезення твердих побутових відходів та висновок щодо розрахунку економічно обґрунтованих планових витрат з надання послуг з захоронення твердих побутових відходів. Згідно Висновку за № В_/01-15/270 від 07.02.2008 року розрахунок планових витрат з надання послуг з захоронення твердих побутових відходів, визначений у розмірі 5,75 грн за 1 м3. Згідно Висновку за № В 51/01-15/271 від 08.02.2008 року розрахунок планових витрат з надання послуг з перевезення твердих побутових відходів, визначений у розмірі 11,62 грн за 1 м3. За період з 2008 року у значній мірі зросла вартість паливно-мастильних матеріалів, вартість споживання електричної енергії, а також підвищився рівень мінімальної заробітної плати.
        Зокрема:

Показники

Од. виміру

Вартість за ціною 2008 року

Показники

Од. виміру

Вартість за ціною 2016 року

% зростання

Електроенергія

грн/1кВтч

0,2440

Електроенергія

грн/1кВтч

1,5894

551,4

Заробітна плата

грн

515,0

Заробітна плата

грн

1450,00

181,5

Паливно-мастильні матеріали

грн/л

5,52

Паливно-мастильні матеріали

грн/л

15,00

171,7


        Необхідність перегляду діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів пов’язана з недостатнім відшкодуванням фактичних витрат.
        Враховуючи вищевикладене, виникла об’єктивна необхідність перегляду діючих тарифів на послуги з вивезення та захоронення побутових відходів. При прийнятті нових тарифів Комунальним підприємством «Підприємство комунальної власності» Енергодарської міської ради будуть надаватися якісні послуги в повному обсязі, що буде сприяти покращенню санітарно-епідеміологічного становища міста та збереженню навколишнього середовища.
        Зауваження та пропозиції приймаються протягом 14 днів від дня розміщення публікації на офіційному веб-сайті Енергодарської міської ради за адресою: м.Енергодар, вул.. Курчатова 11 (будівля виконкому Енергодарської міської ради), Відділ по зверненню громадян, каб.№ 313.
Послуга попередньої реєстрації документів про призначення житлової субсидії
Бережіть життя - дотримуйтесь Правил дорожнього руху

Перевищення безпечної швидкості, керування «під шафе», порушення правил маневрування та проїзду перехресть, виїзд на зустрічну смугу – ось основні причини автопригод, внаслідок яких гинуть та травмуються люди.

Тож правоохоронці закликають керманичів бути дисциплінованими та дбати про безпеку на дорозі.

Перед поїздкою щоразу перевіряйте технічний стан та комплектність вашого авто. Переконайтеся у справності гальмової системи, рульового керування, приладів зовнішнього освітлення.

Якщо перевозите вантаж, стежте, аби він був добре закріпленим, не обмежував оглядовість, не закривав прилади світлової сигналізації та не травмував пасажирів.

Під час руху будьте уважними, стежте за дорожньою обстановкою та її змінами, враховуйте погодні умови, не відволікайтеся від керування.

Обов’язково користуйтеся пасками безпеки та нагадуйте про це пасажирам. Якщо перевозите в автомобілі дитину, встановіть на задньому сидінні автокрісло для малечі, стежте, аби воно було надійно закріпленим.

Пам’ятайте, що водієві заборонено керувати транспортним засобом у стані сп’яніння або під впливом наркотиків. Не можна сідати за кермо, якщо ви втомлені чи захворіли, вживали ліки, що знижують швидкість реакції та увагу.

Шановні водії, будьте відповідальними, сумлінно дотримуйтеся вимог ПДР, адже безпека на дорозі залежить від кожного!

Управління безпеки дорожнього руху

ДПД Національної поліції України

Соціальна реклама «Мінус ОДИН» – Дотримуйся правил!
https://www.youtube.com/watch?v=mnrOfDQxhxo
Соціальна реклама «Пристебни ремені безпеки!»
https://www.youtube.com/watch?v=yJuWw6F4Afg
Соціальна реклама «Не розмовляй за кермом!»
https://www.youtube.com/watch?v=xLJFc_XYVOI
Соціальна реклама «Не перевищуй швидкість!»
https://www.youtube.com/watch?v=M3dYXCmq19g
Соціальна реклама «Не сідай п'яний за кермо»
https://www.youtube.com/watch?v=QxMuhH9PRlQ
    


До уваги громадськості! 

        З 1 липня 2015 року набув чинності Закон України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (далі – Закон), який визначає особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, регулює правові, організаційні та економічні відносини, пов’язані з реалізацією прав та виконанням обов’язків співвласників багатоквартирного будинку щодо його утримання та управління. 
        Пунктами 4, 5 статті 13 Закону встановлено, що до визначення співвласниками багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, форми управління багатоквартирним будинком, але не більше одного року із дня набрання чинності цим Законом, послуги з утримання такого будинку надає суб’єкт господарювання, визначений виконавцем послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у багатоквартирному будинку до набрання чинності цим Законом. 
        У разі, якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об'єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок. 

Управління комунальної власності ЕМР
Енергоефективний калькулятор 

        Держенергоефективності розроблено енергоефективний калькулятор (економічний калькулятор встановлення нового котла).
У разі заміни старого котла або встановлення нового за допомогою енергоефективного калькулятора можна зробити орієнтовний розрахунок витрат та термін окупності.
Крім того, розрахунки можуть здійснювати всі, хто скористався або збирається скористатися програмою компенсації тіла кредиту в розмірі 20% на придбання «негазового» котла.
Алгоритм розрахунку містить певні припущення та середні значення показників за фактично реалізованими проектами.
Калькулятор розміщено в розділі «Пільгове кредитування для населення», файл «Калькулятор для розрахунку вартості та державної компенсації при заміні котла» за наступним посиланням:
http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya/compensatsia

Державна підтримка енергоефективності


08 квітня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про продовження Державної програми стимулювання населення, в тому числі ОСББ, до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредиту.

Завдяки підтримці уряду об'єднання співвласників багатоквартирних будинків зможуть отримати відшкодування до 40% суми кредитних коштів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Виконавцем державної програми та розпорядником виділених на її реалізацію коштів є Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, експерти якого розробили та беруть активну участь у впровадженні енергоефективних заходів.

Кредит надається на строк до 60 місяців. Ставка - 25% річних, обов'язковий початковий внесок - від 10%, одноразова комісія - 3% від суми кредиту. Сума кредиту становитиме  не більше 90% вартості проекту, але не більше 30 тис. грн. на 1 квартиру в будинку.

Більш детальну інформацію даної тематики можна знайти на сайті Державного агентства з енрегоефективності та енергозбереження України:

    
   
 Інформація на виконання п. 1 доручення голови обласної державної адміністрації за підсумками селекторної наради Кабінету Міністрів України з головами обласних рад і міст обласного значення 24.03.2015 з вирішення деяких питань, зокрема вдосконалення системи надання житлових субсидій


28 лютого 2015 року Кабінетом Міністрів України в рамках реформи системи надання житлових субсидій населенню були внесені зміни в діючий порядок.

Запроваджено принцип призначення субсидії на підставі задекларованих заявником даних.

При цьому перевірка достовірності цих даних здійснюватиметься органами соціального захисту населення шляхом запитів до відповідних органів і підприємств (Державна фікальная служба, Пенсійний фонд, центр зайнятості та ін.).

Призначення субсидій відбуватиметься на підставі двох документів. Спрощена форма заяви і декларації про доходи і витрати громадян для звернення за житловою субсидією.

З урахуванням нових змін в порядку призначення субсидій, кожна сім'я одночасно з платежами по оплаті комунальних послуг в квітні і жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви і декларації.

Термін призначення субсидії збільшується до 12 місяців.

Встановлюється автоматичний принцип призначення субсидії на новий термін, окремо на опалювальний і неопалювальний період. Заявнику не треба буде подавати повторну заяву на новий термін призначення.

Для призначення житлової субсидії, в розрахунок середнього сукупного доходу сім'ї, братиметься дохід за попередні 12 місяців без урахування сплачених податків.

Після закінчення терміну призначеної раніше субсидії органи соціального захисту населення проводитимуть розрахунок субсидій на наступний період автоматично.

Субсидія надається одному з членів домогосподарства, на якого були відкриті особові рахунки.

Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутися до органів соціального захисту населення по місцю реєстрації.


Порядок обрахунку розміру субсидії

Розраховується обов'язковий відсоток платежу за встановленою формулою: Середньомісячний дохід на одну персону за попередні 6 місяців розділити на розмір прожиткового мінімуму на одну персону (у 2014 році - 1176 грн.) та базовий коефіцієнт доходу для призначення субсидії (2), після чого помножити на базову норму плати за ЖКП (15 %).

Приклад: 1250 грн./1176 грн./2*15 = 7,97 % ( обов'язковий відсоток платежу)

1250 грн. * 7,97 % = 99,62 грн. (обов'язкова платня за житлово-комунальні послуги).

Вартість житлово-комунальних послуг наприклад складає 650 грн.

Розмір призначеної субсидії 550,38 грн. ( 650 - 99,62=550,38)


На сайті Запорізького міськвиконкому була розміщена програма «Онлайн - калькулятор житлової субсидії», вона дозволить сім'ї самостійно заздалегідь розрахувати обов'язкову частину платежу.

            Реформа системи надання житлових субсидій населенню

Приклади розрахунку субсидії

            Таблиця розмірів оплати житлово-комунальних послуг осіб, які стали учасниками Програми субсидій

Шановний споживачу! 

        Звертаємося до Вас з метою інформування про те, що в Україні діє програма державної допомоги на оплату житлово-комунальних послуг, яка надається безготівково, у вигляді житлових субсидій.
        Пропонуємо Вам використати право на зменшення витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Для цього потрібно звернутися до управління соціального захисту населення за місцем Вашої реєстрації (за фактичним місцем проживання - для осіб, які орендують житло) щодо призначення житлової субсидії.
        Звертаємо увагу, що з 1 травня 2015 року суттєво спрощено порядок призначення субсидій і форми Заяви та Декларації, що подаються.
        Ми надсилаємо Вам бланки Заяви та Декларації, які Ви можете заповнити і надати (або надіслати поштою) до управління соціального захисту населення за адресою:__________________________________
        Якщо Ви отримували субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 років, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів, без необхідності повторного звернення до управління соціального захисту населення та подання Заяви та Декларації.
        Якщо у Вас виникнуть додаткові питання, то відповіді на них Ви можете отримати у місцевому управління соціального захисту населення за телефоном _________________ або за телефоном Урядової «гарячої лінії» 0 800 507 309.
        Також Ви можете дізнатися більше про програму житлових субсидій на сайті Міністерства соціальної політики України mlsp.gov.ua .